Powiat przedstawił informacje o podejmowanych działaniach w Wysokiej

Data: 18-05-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiat przedstawił informacje o podejmowanych działaniach w Wysokiej

17 maja br. w Wysokiej wicestarosta Stefan Piechocki wziął udział w odbywającej się XXII sesji Rady Miasta i Gminy celem przedstawienia najważniejszych informacji z ostatnich obrad sesji Rady Powiatu w Pile.

- Ostatnia sesja to w zasadzie informacje, głównie ze sfery rolnej, bowiem uważamy, że powiat pilski to region z wiodącą produkcją rolniczą – mówił podczas sesji w Wysokiej wicestarosta Stefan Piechocki. - To także informacje Powiatowego Związku Spółek Wodnych, który działa na naszym terenie – komisje i rada oceniła te działania pozytywnie. Należy podkreślić, że spółka która działa na terenie Państwa gminy jest jedną ze słabszych spółek w powiecie. Jako osoba związana z rolnictwem, chcę zaznaczyć, że o działaniach melioracji należy mówić nie tylko w okresie gdy padają deszcze, ale także gdy jest sucho. Bo właśnie wtedy możemy zobaczyć efekty.

Dyskusję wywołała także informacja nt. stanu dróg powiatowych i prowadzonych prac remontowych. Wśród pytań, które kierowali radni do przedstawiciela zarządu powiatu pilskiego były m.in. te dotyczące postępu inwestycyjnego. Warto nadmienić, iż kwota jaką Powiat Pilski przeznacza na naprawę dróg w bieżącym roku sięga 1,5 mln złotych. Wśród działań, które powiat prowadzi w gminie Wysoka jest m.in. łatanie dziur oraz wykaszanie pobocza, które w tym roku będzie prowadzone trzykrotnie a nie jak było dotychczas - dwukrotnie.

Hubert Adamczyk