Finał VIII Powiatowego Konkursu Matematycznego Uczniów Gimnazjum

Data: 16-05-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Finał VIII Powiatowego Konkursu Matematycznego Uczniów Gimnazjum

14 maja 2016 roku w Gimnazjum im. Jana Pawła w Osieku nad Notecią odbył się finał VIII Powiatowego Konkursu Matematycznego Uczniów Gimnazjum. Patronat nad konkursem objęli: Wielkopolski Kurator Oświaty, Starosta Pilski oraz Burmistrz Wyrzyska.

Do pierwszego etapu konkursu przystąpiło 347 uczniów kl. I, II i III z 14 gimnazjów powiatu pilskiego. Uczniowie musieli zmierzyć się z 25 zadaniami i świetnie sobie z nimi poradzili o czym świadczy obecność 64 finalistów konkursu. Po powitaniu gości, nauczycieli, rodziców oraz uczestników konkursu przez dyrektor Iwonę Schulz, głos zabrał pan Dariusz Włoszczyński, inicjator konkursu. Rozpoczynając konkurs przypomniał jego historię. Od ośmiu lat cieszy się on dużym zainteresowaniem wśród młodzieży gimnazjalnej.  Słowa uznania oraz otuchy skierował również do uczestników konkursu starosta pilski Eligiusz Komarowski.

W tegorocznej edycji komisja konkursowa wyłoniła 64 finalistów z następujących szkół:

1. Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Wysokiej,

2. Gimnazjum nr 4 im. I. J. Paderewskiego w Pile,

3. Zespół Szkół nr 1 im. Jana Brzechwy w Pile,

4. II Gimnazjum Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Pile,

5. Zespół Szkół nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pile,

6. Gimnazjum im. Biskupa Michała Kozala w Białośliwiu,

7. Zespół Szkół nr 3 im. Lotników Polskich w Pile,

8. Gimnazjum Towarzystw Salezjańskiego im. św. Dominika Savio w Pile,

9. Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyrzysku,

10. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Osieku nad Notecią,

11. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kaczorach,

12. Gimnazjum  im. Władysława Jagiełły w Ujściu,

13. Zespół Szkół im. Janusza Korczaka w Szydłowie,

14.Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Starej Łubiance.

Finaliści zmierzyli się z pięcioma zadaniami otwartymi o zróżnicowanym stopniu trudności. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody  oraz satysfakcja z tego, że dziedzina wiedzy jaką jest matematyka nie jest im obca. Wyniki poznamy pod koniec maja, a uroczystość rozdania nagród laureatom i osobom wyróżnionym odbędzie się 18 czerwca 2016r.

Żródło: Gimnazjum im. Jana Pawła II w Osieku nad Notecią