Ars Medical otworzył nowe skrzydło i nowy blok operacyjny

Data: 14-05-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Ars Medical otworzył nowe skrzydło i nowy blok operacyjny

14 maja br. w Ars Medical w Pile uroczyście zostało oddane do użytku nowe skrzydło oraz nowy blok operacyjny.

Nowy, siedmiopiętrowy obiekt, został dobudowany do już istniejącego. Pozwoliło to skupić funkcjonalnie i organizacyjnie wszystkie etapy medycznego prowadzenia pacjenta - od lekarza pierwszego kontaktu poprzez poradnie specjalistyczne, diagnostykę obrazową, gabinety zabiegowe, izbę przyjęć, hospitalizację po sale operacyjne oraz pooperacyjny oddział intensywnej opieki medycznej wraz z niezbędnym zapleczem informatycznym i technicznym.

Obiekt wyróżnia nowoczesna zintegrowana, hybrydowa sala operacyjna o powierzchni przeszło 80m2 wyposażona w kardioangiograf Infinix OR, przygotowana do wykonywania wszystkich zabiegów kardiochirurgicznych, naczyniowych i neurologicznych. Ponadto w jej obrębie istnieje możliwość pełnej diagnostyki arytmii serca z możliwością wykonania ablacji.

- Gratuluję Panu Prezesowi Zygmuntowi Malinowskiemu spełnienia wizji, osiągnięć i doskonałego personelu - mówił podczas uroczystego otwarcia starosta pilski Eligiusz Komarowski.Jestem przekonany, że nowa inwestycja, dotychczasowy dorobek i praca całego zespołu pracowników da efekt synergii, na której skorzystamy my wszyscy.

Inwestycja rozbudowy budynku głównego Ars Medical wraz z zakupem wyposażenia, została zrealizowana w ramach Lokalnego Programu Rewitalizacji dla obszarów miasta Piły pt. ”Rewitalizacja obszaru miasta Piły w obrębie posesji Ars Medical Sp. z o.o. oraz dróg dojazdowych od ul. Matwiejewa i ul. Kraszewskiego” w ramach Inicjatywy JESSICA wdrażanej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

Agnieszka Matusiak