Związek Inwalidów Wojennych obradował w Starostwie

Data: 13-05-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Związek Inwalidów Wojennych obradował w Starostwie

W czwartek w Starostwie Powiatowym w Pile odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Związku Inwalidów Wojennych RP podczas, którego przedstawiono m.in. sprawozdanie z działalności w 2015 roku.

Na spotkaniu obecny był starosta pilski Eligiusz Komarowski, który zadeklarował dalsze wsparcie dla działań tej organizacji.

- Jesteśmy sąsiadami, a sąsiedzi muszą żyć w zgodzie – mówił starosta Eligiusz Komarowski. - Chcę z Państwem współpracować, oferuję swoją pomoc i jestem do Państwa dyspozycji. Jako urząd postaram się pomóc w ramach naszych możliwości.

Do pilskiego oddziału Związku Inwalidów Wojennych RP należą 63 osoby. Związek bierze aktywny udział w uroczystych obchodach świąt państwowych i regionalnych, a ponadto działa na rzecz poprawy sytuacji materialnej swoich podopiecznych. W ubiegłym roku Związek wsparł budowę pomnika poświęconego poległym i zmarłym żołnierzom Wojska Polskiego, który został odsłonięty 16 września 2015r. przy ul. Piłsudskiego w Pile.

Działalność pilskiego oddziału ZIW RP została pozytywnie oceniona przez komisję rewizyjną, a także Zarząd Okręgowy Związku w Poznaniu.

Hubert Adamczyk