Kolejne spotkanie w galerii

Data: 13-05-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Kolejne spotkanie w galerii

14 maja br. (sobota) w Galerii VIVO odbędzie się kolejne spotkanie promujące wśród mieszkańców powiatu pilskiego program bezpłatnych badań profilaktycznych nowotworów sutka, oskrzeli i płuc oraz jelita grubego.

Podczas spotkania mieszkańcy powiatu pilskiego, będą mogli zgłosić się do udziału w badaniach, które wykonuje Szpital Specjalistyczny w Pile, w ramach programu realizowanego przez Powiat Pilski „Poprawa zdrowia publicznego i ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu na obszarze powiatu pilskiego – profilaktyka chorób nowotworowych”.

Podczas spotkania wykonywany będzie pomiar ciśnienia krwi oraz badania poziomu cukru we krwi, poziomu tkanki tłuszczowej i badania spirometryczne. Lekarz internista i pielęgniarki będą uczyć też samobadania piersi oraz udzielą fachowej porady.

- Dla mieszkańców powiatu pilskiego będzie to doskonała okazja do wypełnienia ankiety i zgłoszenia się do udziału w darmowych badaniach realizowanych w naszym szpitalu w ramach programu poprawy zdrowia publicznego – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.  – Zachęcam do odwiedzenia naszego stoiska i do udziału w badaniach, tym bardziej, że są one zupełnie za darmo. Powiat Pilski zapewnia też pacjentom spoza Piły, bezpłatny dowóz do szpitala, i odtransportowanie ich po badaniach do domu.

Stoisko w Galerii VIVO będzie czynne w godzinach od 14.00 do 18.00. Kolejne spotkanie z cyklu odbędzie się 28 maja (sobota) w godz. od 10.00 do 14.00 w Galerii IBI. Zapraszamy!

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów:

• 67 210 62 06 w Szpitalu Specjalistycznym w Pile, parter pokój D14,
  • 67 210 93 15 w Starostwie Powiatowym w Pile, pokój 314,

oraz na stronie internetowej www.zdrowie.powiat.pila.pl.