Mistrzostwa w pierwszej pomocy

Data: 25-04-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Mistrzostwa w pierwszej pomocy

21 kwietnia br. na terenie PWSZ w Pile odbyły się XXIV Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy organizowane przez: Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Pile, Starostwo Powiatowe w Pile oraz Instytut Ochrony Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile.

Mistrzostwa miały na celu podniesienie poziomu wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, upowszechnienie zasad bezpieczeństwa i wartości humanitarnych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

W mistrzostwach uczestniczyło jedenaście 5-osobowych zespołów z 9 szkół ponadgimnazjalnych. Starosta Pilski ufundował puchary i nagrody dla młodzieży zwycięskich drużyn. Wręczał je etatowy członek zarządu Przemysław Pochylski.

- Taka rywalizacja jest dla młodzieży okazją do wykazania się umiejętnościami w zakresie udzielania pierwszej pomocy – mówi Przemysław Pochylski, etatowy członek zarządu. - Kształtuje też postawy współzawodnictwa, współpracy w grupie oraz wartości humanitarne. Jestem bardzo zbudowany wiedzą naszych uczniów, życzyłbym im jednak, aby w życiu codziennym musieli z niej korzystać w jak najrzadziej.

Wyniki XXIV Rejonowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy w Pile:
1. Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile, zespół 1
2. Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile, zespół 2
3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łobżenicy
4. Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile
5. Centrum Kształcenia ,,Nauka” w Pile
6. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku, zespół 1
7. Zespół Szkół im. St. Staszica w Pile
8. I Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wlkp. w Wągrowcu
9. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku, zespół 2
10. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Pile
11. I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile

Rywalizacja przebiegała dwuetapowo:
1. Część teoretyczna – test dotyczący wiedzy z zakresu pierwszej pomocy, międzynarodowego prawa humanitarnego i wiedzy o PCK.
2. Część praktyczna: składała się z szeregu scenek - pozoracji zorganizowanej w formie stacji.
W ich trakcie zawodnicy mieli za zadanie wykonać czynności ratownicze. Tematyka pozoracji nawiązywała do najczęściej  spotykanych w życiu codziennym wypadków.

Gratulujemy!