Sztangista z Piły srebrnym medalistą

Data: 20-04-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zbigniew Makowski wywalczył srebrny medal w Pucharze Świata Masters w Podnoszeniu Ciężarów, który odbył się w dniach 11-15 kwietnia br. w Tokio. Swoim sukcesem i planami na najbliższą przyszłość pan Zbigniew podzielił się z Zarządem Powiatu w Pile.

W zawodach w Japonii walczyła 8-osobowa reprezentacja Polski, w której pan Zbigniew ma stałe miejsce. Polska drużyna wywalczyła trzecią lokatę, zdobywając 3 złote, 3 srebrne i 2 brązowe medale. Pan Zbigniew zdobył srebrny medal w kategorii wagowej do 77 kg. Ponadto, jako sędzia klasy międzynarodowej, był jednym z arbitrów na zawodach. Jego praca została dostrzeżona i nagrodzona, a pan Zbigniew wrócił z Japonii z tytułem najlepszego sędziego imprezy.

Aktualnie Zbigniew Makowski przygotowuje się do kolejnych, bardzo ważnych dla niego, zawodów.

- 23 kwietnia startuję na Mistrzostwach Polski Masters w Podnoszeniu Ciężarów i chciałbym, po raz 14. zdobyć tytuł Mistrza Polski – mówi pan Zbigniew. - W dniach 21-28 maja wyjeżdżam do Azerbejdżanu na Mistrzostwa Europy, gdzie mam zamiar walczyć o złoty medal. Gdyby mi się udało, byłby to mój czwarty krążek mistrzostw Starego Kontynentu.

Podnoszenie ciężarów to pasja pana Zbigniewa. Nie mógłby jej realizować gdyby nie wsparcie sponsorów. Wśród nich jest Powiat Pilski.

- Wiem ile samozaparcia i poświęceń kosztuje sportowy sukces, dlatego podziwiam pana Zbigniewa za to co robi - mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski. – Udowadnia on, że sportowe pasje można realizować w każdym wieku.

Prócz Powiatu Pilskiego Zbigniewa Makowskiego wspierają: Pil-Building, Pralnia „Sonia”, PRESCO, mec. Krzysztof Wyrwa i Bronisław Rydwański.