Trwają remonty cząstkowe dróg powiatowych

Data: 15-04-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Trwają remonty cząstkowe dróg powiatowych

Powiatowy Zarząd Dróg w Pile informuje, że po zakończeniu awaryjnych remontów, w kwietniu ruszyły remonty cząstkowe na drogach powiatowych powiatu pilskiego.

Remonty prowadzone są przy użyciu specjalistycznego sprzętu między innymi małego rozściełacza mas bitumicznych na drogach o wyższej kategorii ruchu, które są strategiczne dla sieci dróg powiatowych. W pierwszej kolejności remonty prowadzone będą na następujących odcinkach:

• Szydłowo – Skrzatusz – Pluty (wraz z wzmocnieniem i poszerzeniem skrzyżowania z drogą powiatową nr 1169P (w kierunku Gostomii),
  • Krzewina – Milcz,
  • Piła – Kaczory,
  • Grabówno – Wysoka (na odcinku przebiegającym przez Wysoką Małą).

Równolegle prowadzone są też prace na drogach o mniejszym natężeniu ruchu przy użyciu patchera (urządzenia do mechanicznego usuwania ubytków i nierówności). W pierwszym etapie remonty wykonane zostaną na odcinkach dróg będących w najgorszym stanie technicznym takich jak:

• Róża Mała przez Różę Wielką w kierunku Gostomii,
  • Róża Wielka – Leżenica – Pokrzywnica,
  • Wysoka – Rudna – Stare (do granicy powiatu),
  • Kunowo – Wiktorówko – Łobżenica,
  • Trzeboń – Liszkowo – Dębno,
  • Luchowo – Witrogoszcz – Dźwierszno Małe.

Wykonawcą robót jest firma SKANSKA w ramach zawartej umowy na letnie utrzymanie dróg powiatowych i remonty cząstkowe nawierzchni.