Samorządowcy w starostwie i u starosty

Data: 05-04-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Samorządowcy w starostwie i u starosty

5 kwietnia br. w Starostwie Powiatowym w Pile odbyło się spotkanie związane z realizacją  „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Powiatu Pilskiego na lata 2016 – 2026”. Wzięli w nim udział wójtowie i burmistrzowie oraz przedstawiciele gminy Piła.

Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Eligiusza Komarowskiego, który jeszcze jako etatowy członek zarządu, wystosował zaproszenia do udziału w nim, do prezydenta Piły oraz wszystkich wójtów i burmistrzów z terenu powiatu pilskiego, a także przedstawicieli firm branży transportu publicznego działających na naszym terenie. Wprowadzenie planu transportowego jest niezbędne na terenie powiatów pow. 80 tys. mieszkańców, aby ich mieszkańcy od 1 stycznia 2017r. mogli mieć prawo do korzystania z uprawnień do ulgowych przejazdów. Powiat Pilski planuje zorganizować sieć komunikacyjną składającą się ogółem z 40 linii, z tego 14 linii międzygminnych docierających do wszystkich gmin powiatu i 26 międzypowiatowych. W tym celu starosta zamierza zawrzeć porozumienia z innymi powiatami tj. złotowskim, nakielskim, sępoleńskim, czarnkowsko – trzcianeckim, wągrowieckim, wałeckim i chodzieskim. Osoby uczestniczące w spotkaniu wyraziły swoje zadowolenie, iż plan, a w szczególności sieć linii komunikacyjnych odzwierciedla i zaspakaja potrzeby mieszkańców powiatu pilskiego.

Burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu pilskiego, po spotkaniu, przybyli z gratulacjami do starosty Eligiusza Komarowskiego. Gratulacje odebrał też wicestarosta Stefan Piechocki i etatowy członek zarządu Przemysław Pochylski.

- Bardzo zależy – nie tylko mi jako staroście – ale całemu Zarządowi Powiatu, na dobrej współpracy z wójtami i burmistrzami oraz prezydentem Piły – mówi starosta pilski  Eligiusz Komarowski.Chciałbym, aby nasze kontakty miały charakter roboczy i konstruktywny, i aby służyły rozwojowi powiatu pilskiego. Deklarowałem i deklaruję chęć współpracy.

- Oczekujemy od nowego pana Starosty i Zarządu Powiatu przede wszystkim otwartości na potrzeby gmin i dobrej współpracy - mówi burmistrz Wyrzyska Bogusława Jogodzińska.Życzymy panu Staroście, żeby starczyło mu sił do realizacji naszych wszystkich planów gminno-powiatowych.

We wtorek, starosta pilski Eligiusz Komarowski i wicestarosta Stefan Piechocki odebrali też gratulacje od prezydenta Piły Piotra Głowskiego, z którym spotkali się w Urzędzie Miasta Piły. Spotkanie dotyczyło określenia zakresu współpracy na najbliższy okres.

Jak zapowiada starosta, spotkania ze wszystkimi samorządowcami odbywać się będą systematycznie.

Agnieszka Matusiak