Starostowie o sprawach powiatowych

Data: 04-04-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Starostowie o sprawach powiatowych

1 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Wągrowcu odbyło się spotkanie starostów północnej Wielkopolski, któremu przewodniczył starosta wągrowiecki Tomasz Kranc. Uczestniczył w nim również wicestarosta pilski Stefan Piechocki.

- Samorządy powiatowe łączą wspólne problemy, o których w północnej Wielkopolsce staramy się – jako starostwie - razem rozmawiać i je rozwiązywać – mówi wicestarosta pilski Stefan Piechocki. Jesteśmy ze sobą w stałym kontakcie i korzystamy ze swojego doświadczenia.

Podczas spotkania w Wągrowcu starostwie rozmawiali m.in. o publicznym transporcie drogowym, który budzi wśród samorządowców powiatowych wiele kontrowersji.

- Od obecnego na spotkaniu wicemarszałka województwa wielkopolskiego Wojciecha Jankowiaka domagaliśmy się tego, aby linie ponad powiatowe przejął marszałek – mówi Stefan Piechocki. - To by znacznie ułatwiło organizację przewozów, za których przygotowanie od 1 stycznia 2017 roku, odpowiedzialne są samorządy powiatowe.

Podczas spotkania rozmawiano również o realizacji projektów w ramach poddziałania 2.1.2 WRPO – „Cyfryzacja geodezyjnych rejestrów publicznych”, o programie rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2016, funkcjonowaniu Powiatowych Zespołów ds. Orzekania o Niepełnosprawności oraz o sytuacji Szpitali Powiatowych w kontekście spełnienia wymagań technicznych i sanitarnych od 1 stycznia 2017 roku.

Podczas spotkania starostwie północnej Wielkopolski przekazali gratulacje nowemu staroście pilskiemu Eligiuszowi Komarowskiemu a także pozostałym członkom Zarządu Powiatu w Pile.

Agnieszka Matusiak