Supermatematycy nagrodzeni

Data: 04-04-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Supermatematycy nagrodzeni

1 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym Towarzystwa Salezjańskiego w Pile odbyło się uroczyste podsumowanie finału powiatowego Wielkopolskiego Konkursu Matematycznego Supermatematyk. Nagrody laureatom z powiatu pilskiego wręczył starosta Eligiusz Komarowski.

Konkurs adresowany jest do uczniów liceów ogólnokształcących i ma na celu wyłonienie najzdolniejszych matematyków w naszym powiecie, ale sprzyja również integracji środowiska uczniowskiego. W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół prowadzonych przez Powiat Pilski uczniowie szkół niepublicznych - Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego i Społecznego Towarzystwa Oświatowego.

- Takie konkursy stanowią doskonałą okazję do oceny skuteczności nauczania, są formą współzawodnictwa i integracji - mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski. – Cieszę się, że uczniowie naszych szkół osiągają w nich sukcesy, czego im bardzo gratuluję.

Wśród uczniów klas I, pierwsze miejsce zdobył Krzysztof Martin z Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Pile, drugie miejsce Jordan Kondracki z II Liceum Ogólnokształcącego STO w Pile. Wśród uczniów klas II, pierwsze miejsce zajął Jakub Szumański z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Pile, a drugie Karol Czarnota z Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Jana Bosko w Pile.

Uczniowie z najwyższym wynikiem będą reprezentować powiat pilski w finale wojewódzkim, który odbędzie się 23 kwietnia w Poznaniu.

Organizatorką konkursu w powiecie pilskim była Małgorzata Borucka, nauczycielka matematyki w Liceum Ogólnokształcącym Towarzystwa Salezjańskiego w Pile.

Agnieszka Matusiak

Zdjęcia: Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego w Pile