Eligiusz Komarowski nowym starostą pilskim

Data: 01-04-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Eligiusz Komarowski nowym starostą pilskim

Eligiusz Komarowski został nowym starostą pilskim. Na sesji 31 marca 2016r. Rada Powiatu w Pile zatwierdziła jego kandydaturę i nowy skład Zarządu Powiatu w Pile.

Wybór nowego starosty i nowego zarządu był konsekwencją złożonej na ręce przewodniczącego Rady Powiatu w Pile, rezygnacji Franciszka Tamasa z pełnionej funkcji, który zdecydował się podjąć nowe wyzwania zawodowe.

- Za rok zdobytego nowego doświadczenia i wiedzy, którą dzięki Państwa zaufaniu osiągnąłem, dziękuję Mieszkańcom Powiatu Pilskiego, ich przedstawicielom w samorządach miast i gmin, panu prezydentowi Piły oraz wójtom i burmistrzom, dyrektorom, kierownikom oraz pracownikom starostwa i jednostek organizacyjnych, klubom radnych Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości, Polskiego Stronnictwa Ludowego i Porozumienia Samorządowego, a także mediom – pisał w swojej rezygnacji Franciszek Tamas. - Szczególnie dziękuję pracownikom Starostwa Powiatowego w Pile i jednostek organizacyjnych – zaszczytem było z Wami pracować.

Rada przyjęła rezygnację i w konsekwencji - rezygnację dotychczasowego Zarządu Powiatu. W imieniu koalicji PS-PSL na stanowisko nowego starosty, przewodniczący Klubu Radnych PS Henryk Stokłosa, zarekomendował Eligiusza Komarowskiego.

- To człowiek energiczny, konsekwentnie dążący do celu, stawiający wysokie wymagania sobie i swoim podwładnymmówił Henryk Stokłosa. - Jest osobą koncyliacyjną, potrafiącą współpracować  z ludźmi. Jestem przekonany, że będzie dobrym starostą, twórczo współpracującym z Wysoką Radą i że nie zawiedzie jej zaufania.

Kandydatura Eligiusza Komarowskiego została przyjęta przez radnych. Głosowało za nią 17 radnych (w tym radni spoza koalicji), 5 było przeciwnych, 1 wstrzymał się od głosu.

- Chciałbym podziękować państwu radnym, kolegom z zarządu z Franciszkiem Tamasem na czele oraz moim współpracownikom za dotychczasową współpracę, ponieważ siła każdej organizacji - nie ważne czy to jednostka samorządu terytorialnego, czy przedsiębiorstwo - tkwi właśnie w pracownikach - mówił nowo wybrany starosta pilski Eligiusz Komarowski. W sposób szczególny chciałbym podziękować tym pracownikom, z którymi miałem styczność na co dzień z wydziałów, za które byłem odpowiedzialny merytorycznie. Składam Państwu deklarację, że będę współpracować z przedstawicielami wszystkich klubów. Jak najszybciej zaproszę Was na spotkanie, by wypracować formę wspólnej pracy na rzecz powiatu. Na pewno nowy zarząd, który Państwu rekomenduję, będzie brał pod uwagę głosy wszystkich. Ich doświadczenie i moja osoba gwarantują również to, iż Zarząd będzie pracował jeszcze efektywniej dla dobra mieszkańców powiatu pilskiego.

Starosta zaproponował do zarządu Stefana Piechockiego na wicestarostę, Przemysława Pochylskiego na stanowisko etatowego członka zarządu oraz Mirosława Pierko i Jerzego Wiesiołka. Rada większością głosów zatwierdziła skład nowego Zarządu Powiatu w Pile.

Agnieszka Matusiak