Sportowe emocje w innym wydaniu

Data: 23-03-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Sportowe emocje w innym wydaniu

Dwanaście drużyn wzięło udział w tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy o Sporcie. Przedsięwzięcie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych zostało zorganizowane przez Powiat Pilski już po raz ósmy.

Konkurs składał się z siedmiu etapów o podobnym stopniu trudności, choć zdaniem większości uczestników najbardziej kłopotliwe okazało się pytanie o organizatorów cyklu „Biegaj z nami”. Ponadto reprezentanci szkół otrzymali do rozwikłania serię zagadek o mistrzostwach Europy w piłce nożnej, Igrzyskach Olimpijskich, piłce ręcznej, a także zdjęcia sportowców do rozpoznania i zadanie polegające na przyporządkowaniu dyscyplin do aktualnych mistrzów kraju.

Nie zabrakło atrakcji dodatkowych. Gościem specjalnym imprezy był Bartosz Kowalczyk, lekkoatleta młodego pokolenia, który w swojej dotychczasowej karierze zdobył między innymi srebrny medal mistrzostw Europy juniorów w biegu na 5000 metrów. Przedstawił on własne osiągnięcia oraz zadał pytanie publiczności, która nie miała problemu ze wskazaniem organizatora tegorocznych halowych mistrzostw świata w lekkiej atletyce.

Po półtoragodzinnym współzawodnictwie okazało się, że drugi raz w historii konkursu (poprzednio w 2014 roku) tytuł mistrza powiatu trafił do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Pile (Marcin Gil i Jakub Lewandowski). Drugie miejsce, po dogrywce, zajął Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łobżenicy (Piotr Dahlke i Marcin Rataj), a trzecie - Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile (Arkadiusz Skuza i Damian Kubiś).

- Szczerze podziwiam waszą wiedzę i serdecznie gratuluję osiągniętych rezultatów – powiedział przed dekoracją starosta pilski Franciszek Tamas, który obserwował zmagania od początku do końca.

W tym roku organizację Konkursu wsparli: Pilskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, Kino Helios, Klub Sportowy Basket Piła oraz Piekarnia „Sezam” Szydłowo. Wszystkim mecenasom serdecznie dziękujemy!

Wyniki VIII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Sporcie:

1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Pile

2. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łobżenicy