O Kamiennej na Gładyszewie

Data: 15-03-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

O Kamiennej na Gładyszewie

Starosta pilski Franciszek Tamas 13 marca br. był gościem mieszkańców Gładyszewa podczas zebrania sprawozdawczo-wyborczego zarządu osiedla. Starosta zapewnił, że jeszcze w roku bieżącym Powiat Pilski przekaże 250 tys. złotych na remont drogi powiatowej 1173P, na odcinku od  Zawady w kierunku Piły.

Podczas spotkania starosta Franciszek Tamas poinformował mieszkańców o stanie rozmów jakie prowadzone są w sprawie modernizacji drogi 1173P, (w której przebiegu znajduje się ulica Kamienna) między Powiatem Pilskim, Gminą Piła i Wielkopolskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Poznaniu. Strony spotkały się już czterokrotnie, a na 22 marca br. zaplanowane jest kolejne spotkanie.

- Powiatowi Pilskiemu bardzo zależy na modernizacji tej drogi na całym odcinku tj. od skrzyżowania ul. Kamiennej z al. Wojska Polskiego - gdzie chcielibyśmy by powstało rondo - aż do miejscowości Zawada – mówi starosta pilski Franciszek Tamas.Zarząd Powiatu na posiedzeniu 9 marca br. opowiedział się za rozpoczęciem prac już w bieżącym roku. Na ten cel zamierzamy przeznaczyć 250 tys. złotych co pozwoli na naprawę nawierzchni od Zawady w kierunku Piły. Do modernizacji dalszego ciągu, w tym ulicy Kamiennej, będziemy mogli przystąpić dopiero po zakończeniu przez MWiK Sp. z.o.o w Pile budowy sieci wodno-kanalizacyjnej, która planowana jest na 2018 rok.

Podczas spotkania podsumowano 4-letnią kadencję samorządu osiedla Gładyszewo i dokonano wyboru nowego zarządu. W jego skład weszli: Mieczysław Karpiński (przewodniczący), Katarzyna Preihs (zastępca przewodniczącego), Iwona Żerebiło, Marek Skirucha, Zbigniew Starszak, Jarosław Cierach i Przemysław Wojcieszak.