Pilski koszykarz z sukcesami w Lidze Stanowej USA

Data: 11-03-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Pilski koszykarz z sukcesami w Lidze Stanowej USA

Marek Iwanowicz, wychowanek KS Basket Piła niedawno zdobył tytuł Mistrza Ligi Stanowej z drużyną TVCS (Teays Valley Christian School) oraz został wybrany do najlepszej „5” finałów!! Poniżej prezentujemy krótki wywiad z naszym koszykarzem.

Od wyjazdu z Piły do USA sporo się zmieniło w Twoim życiu, jak oceniasz decyzję wylotu za ocean pod kątem gry i trenowania koszykówki w USA?

M.I.: To prawda, wiele się zmieniło. Na początku było bardzo ciężko. Z czasem zaaklimatyzowałem się i opanowałem język wiec obecnie nie ma juz z takimi rzeczami żadnego problemu. Ogólnie cały wyjazd oceniam pozytywnie. Nie żałuje niczego.

Jak obecnie wygląda Twoja sytuacja sportowa, w jakiej drużynie grasz, czy jesteś zadowolony z występów swojej drużyny oraz własnych?

M.I.: W lipcu postanowiłem zmienić szkołę i obecnie jestem w Teays Valley Christian School w stanie West Virginia. Trenerem drużyny jest coach Ryan Arrowood, który jest profesjonalistą na i poza boiskiem. Jego wiedza i pasja do koszykówki to rzecz rzadko spotykana . Początek sezonu wyszedł nam średnio, jednak z czasem zaczęliśmy grać konsekwentnie, nabraliśmy pewności siebie i każdy zaczął grać lepiej.

Kiedy można będzie zobaczyć Cię w Pile i czy jest szansa abyś rozegrał choć jeden mecz w barwach rodzimej drużyny, czyli Basketu Piła?

M. I.: Do Piły wrócę najprawdopodobniej na wakacje, po zakończeniu roku szkolnego. Czy jest szansa abym zagrał w Baskecie Piła? Nie wiem, nie myślałem o tym :)

Jak widzisz swoją przyszłość sportową? Twój młodszy kolega Adrian Sobkowiak został zauważony przez trenerów reprezentacji i obecnie pracuje nad swoją pozycją w drużynie narodowej, Ty miałbyś duże szanse również reprezentować nasz kraj w rozgrywkach międzynarodowych, czy nie myślisz czasem o powrocie do Polski i grze w Polskiej Lidze Koszykówki?

M. I.: Skupiam się na tym co jest teraz. Został mi ostatni tydzień sezonu czyli wyjazd na turniej NACA do Tennessee. W tym roku jest szansa na powrót do Polski na MP u18, wiec będę się starał dostać do kadry Polski. Nie myślałem o powrocie do Polski ale niczego nie wykluczam. Staram dostać się na uniwersytet w Stanach i otrzymać stypendium a czy mi się uda czy nie to zobaczymy?

Jak koniec chciałbym życzyć chłopakom powodzenia w Playout i pozdrowić wszystkich oraz każdego z osobna! Walczcie o 2 ligę dla Piły!!  Pozdrawiam również wszystkich kibiców koszykówki z Piły!! Marek Iwanowicz.

Trzymaj się Marku! Pozdrawiamy i również życzymy powodzenia  na turnieju w Tennessee!! Wszyscy trzymamy kciuki!

Żródło: basket.pila.pl