Dzień Kobiet z akcentem zdrowotnym

Data: 07-03-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dzień Kobiet z akcentem zdrowotnym

W niedzielę 6 marca w Rzadkowie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet, podczas którego mieszkańcy mieli możliwość zgłoszenia się do udziału w bezpłatnych badaniach profilaktycznych w ramach realizowanego przez Powiat Pilski programu poprawy zdrowia publicznego. Program finansowany jest z Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu państwa.

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Pile zachęcali mieszkańców do zgłaszania się na bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku nowotworów piersi, jelita grubego oraz płuc i oskrzeli. Na miejscu – zainteresowane osoby – mogły wypełnić ankietę (bądź ankiety) dotyczącą konkretnego badania. Wszystkie ankiety trafią do Szpitala Specjalistycznego w Pile, gdzie będą weryfikowane przez lekarza. Pacjenci natomiast zostaną telefonicznie poinformowani o tym czy zostali zakwalifikowani na badanie czy też nie.

Wszystkim paniom, uczestniczącym w spotkaniu, życzenia z okazji Dnia Kobiet złożyli starosta pilski Franciszek Tamas, wójt gminy Kaczory Brunon Wolski oraz przewodniczący Rady Gminy Kaczory Stefan Kowal. Spotkanie zorganizowali: sołtys i Rada Sołecka Rzadkowa oraz Koło Gospodyń Wiejskich.

***

Szczegółowe informacje na temat projektu i bezpłatnych badań można uzyskać pod numerami telefonów:

• 67 210 62 06 w Szpitalu Specjalistycznym w Pile, parter pokój D14,
  • 67 210 93 15 w Starostwie Powiatowym w Pile, pokój 314,

oraz na stronie internetowej www.zdrowie.powiat.pila.pl.