Mieszkańcy i pracownicy w obronie DPS Dębno

Data: 04-03-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Mieszkańcy i pracownicy w obronie DPS Dębno

Na ręce Starosty Pilskiego Franciszka Tamasa wpłynęły podpisane pisma pracowników i mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Dębnie, którzy nie zgadzają się z anonimowymi zarzutami godzącymi w dobre imię placówki.

Z oświadczenia mieszkańców DPS Dębno: „oskarżenia przeciwko naszemu Domowi są nieprawdziwe, to wielkie  kłamstwo!!! Wychodząc na wieś czujemy się źle, ośmieszani, wytykani palcami (…) Bardzo byśmy chcieli, żeby nikt nas już nigdzie nie opisywał w takim złym świetle, bo nasz Dom był zawsze wzorem dla innych. Chcemy żyć normalnie i w spokoju jak to było kiedyś”.

Z oświadczenia pracowników DPS Dębno:Sytuacja jest nadzwyczajna i wymaga reakcji z naszej strony, zwłaszcza, że pojawiła się w mediach informacja o anonimowym niezadowoleniu pracowników i oskarżeniu wobec naszych przełożonych. Tego typu zagrywki wystawiają na szwank dobre imię naszego Domu i stawiają nas (…) bez naszej zgody po jednej ze stron konfliktu pojedynczych osób. Nikt z niżej podpisanych pracowników nie czuł się i nie był zastraszany, obrażany ani mobbingowany przez dyrektora i głównego specjalistę do spraw merytorycznych naszej Placówki. Także proszę nie dać się zwieść takiej formie protestu. Anonimowy list nie jest głosem niezadowolenia wszystkich pracowników naszej Jednostki. Dlatego jeszcze raz zdecydowanie nie zgadzamy się z postawionymi zarzutami godzącymi w dobre imię naszego domu, nad którym wspólnie pracujemy od lat”.

Starosta Pilski Franciszek Tamas: W imieniu pracowników i pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Dębnie proszę wszystkich o wyczucie i niepodgrzewanie atmosfery wokół tej placówki. Sprawa jest wyjaśniana w sposób administracyjny, a efekty tych działań - bez względu na ich wyniki - będą podane do publicznej wiadomości.

Nazwiska mieszkańców i pracowników, którzy podpisali się pod oświadczeniami, do wiadomości Starosty Pilskiego.

Agnieszka Matusiak