Rzadkowo - zgłoś się na badanie podczas Dnia Kobiet

Data: 03-03-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Rzadkowo - zgłoś się na badanie podczas Dnia Kobiet

6 marca br. (niedziela) w Wiejskim Domu Kultury w Rzadkowie odbędzie się uroczystość z okazji Dnia Kobiet, podczas której mieszkańcy będą mieli możliwość zgłoszenia się na bezpłatne badania profilaktyczne w zakresie wczesnego wykrywania nowotworów w Szpitalu Specjalistycznym w Pile. Spotkanie organizują sołtys i Rada Sołecka wsi Rzadkowo oraz Koło Gospodyń Wiejskich.

Podczas spotkania pracownicy Starostwa Powiatowego w Pile będą prowadzić akcję promującą bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku nowotworów piersi, jelita grubego oraz płuc i oskrzeli, które Powiat Pilski realizuje w ramach programu poprawy zdrowia publicznego finansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego i budżetu państwa.

- Zachęcam mieszkańców Rzadkowa do skorzystania z tej propozycji, ponieważ na miejscu będzie można - poprzez złożenie ankiety - zgłosić się na odpowiednie badanie bądź badania  – mówi starosta pilski Franciszek Tamas.Do udziału w badaniach profilaktycznych w Szpitalu Specjalistycznym w Pile zapraszam wszystkich mieszkańców powiatu pilskiego, tym bardziej, że są one całkowicie darmowe a w razie potrzeby zapewniamy pacjentom bezpłatny dowóz.

Wszystkie ankiety wypełnione w Rzadkowie, jako zgłoszenia do udziału w badaniach, zostaną dostarczone do Szpitala Specjalistycznego w Pile, gdzie weryfikować je będzie lekarz internista. Następnie panie rejestratorki będą kontaktować się telefonicznie z każdym pacjentem i poinformują go czy został zakwalifikowany na badanie czy też nie. W przypadku pozytywnej weryfikacji pacjent umawiany jest na dogodny termin badania oraz informowany o możliwości skorzystania z bezpłatnego dowozu na badanie.

***

Szczegółowe informacje na temat projektu i bezpłatnych badań można uzyskać pod numerami telefonów:

• 67 210 62 06 w Szpitalu Specjalistycznym w Pile, parter pokój D14),
  • 67 210 93 15 w Starostwie Powiatowym w Pile, pokój 314,

oraz na stronie internetowej www.zdrowie.powiat.pila.pl.