Umowy na dotacje dla sportowców z powiatu pilskiego podpisane

Data: 20-02-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Umowy na dotacje dla sportowców z powiatu pilskiego podpisane

Zarząd Powiatu w Pile rozstrzygnął konkurs na wsparcie realizacji zadań powiatu w zakresie kultury fizycznej i turystyki. Dotacje otrzymały łącznie 43 stowarzyszenia na 60 realizowanych zadań.

19 lutego br. w Starostwie Powiatowym w Pile Zarząd Powiatu w Pile reprezentowany przez starostę pilskiego Franciszka Tamasa, wicestarostę Stefana Piechockiego i etatowego członka zarządu Eligiusza Komarowskiego, podpisał pierwszą część umów z reprezentantami stowarzyszeń sportowych, które otrzymają wsparcie finansowe na realizowane przez siebie zadania. Łączna wartość dotacji to 376 750zł. Wielkość dotacji z podziałem na gminy: Piła – 349 950zł dla 31 stowarzyszeń na 48 zadań, Szydłowo – 15 500zł dla 3 stowarzyszeń na 3 zadania, Wyrzysk – 7 300zł dla 5 stowarzyszeń na 5 zadań, Łobżenica - 3 000zł dla 3 stowarzyszeń na 3 zadania, Kaczory - 1 000zł dla jednego stowarzyszenia na jedno zadanie,

- W tej chwili rozdysponowaliśmy łącznie blisko 380 tysięcy złotych, ale nie jest to prawdopodobnie "ostatnie słowo" powiatu w wielkości przyznanych środków finansowych na kulturę fizyczną i turystykę w bieżącym roku – mówi Eligiusz Komarowski, etatowy członek zarządu. - Szczególnie może cieszyć to, że dofinansowaliśmy szkolenie  najmłodszych sportowców, w tym dzieci w wieku od 5 do 13 lat  w piłce nożnej (UKS Soccer Stars) czy karate (Klub Karate Tradycyjnego Shoto). Sam zresztą miałem okazję niejednokrotnie obserwować zmagania tych najmłodszych sportowców, którzy licznie ze swoimi rodzicami i opiekunami pojawiają się na boiskach i salach treningowych.

- Jest w Was pasja, którą należy cenić, i bez której nasze gminy byłyby o wiele uboższe - mówił do zebranych starosta pilski Franciszek Tamas. - Należy Wam się ogromny szacunek za Wasze oddanie i za to, że kształtujecie nawyki sportowe młodego pokolenia. Mam nadzieję, że pieniądze te ułatwią Wam dalsze działanie.

Dotacje otrzymały kluby, które zajmują się upowszechnianiem kultury fizycznej i turystyki, organizują imprezy sportowe i turystyczne (również dla osób niepełnosprawnych), oraz organizują szkolenie dzieci i młodzieży z zakresu m.in. lekkiej atletyki, piłki siatkowej, koszykówki, piłki nożnej czy sportów walki takich jak boks, judo i karate. Powiat Pilski sfinansował również udział sportowców w zawodach rangi wojewódzkiej, krajowej i międzynarodowej.