Spotkanie z komendantem

Data: 09-02-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Spotkanie z komendantem

Starosta pilski Franciszek Tamas i wicestarosta Stefan Piechocki spotkali się z nowym komendantem Szkoły Policji w Pile inspektorem Piotrem Leciejewskim.

Podczas spotkania rozmawiano m.in. o znaczeniu pilskiej Szkoły Policji dla Piły i powiatu pilskiego. Jak podkreślono placówka ta jest ważnym pracodawcą - zatrudnia 119 funkcjonariuszy i 180 pracowników cywilnych, przebywa w niej 650 słuchaczy - co stanowi istotny aspekt ekonomiczny dla miasta i powiatu. Rozmawiano także o planach rozwojowych pilskiej Szkoły, które mają podnieść komfort kształcenia policjantów, a także prestiż placówki na mapie Polski.

Insp. Piotr Leciejewski posiada 23-letni staż pracy w Policji, którą rozpoczął i pełni nieprzerwanie od 1 września 1993 roku. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, gdzie w 1998 roku ukończył studia zawodowe. Od początku służby aż do roku 2006 był związany z pracą na stanowiskach kryminalnych i prewencyjnych, w tym stanowiskach kierowniczych. Od 2006 roku pełnił służbę na stanowisku Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie, następnie Komendanta Powiatowego Policji w Śremie, a od 25 stycznia 2014 roku Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie. Wielokrotnie nagradzany i odznaczany m.in.: Brązowym Krzyżem Zasługi, Brązową i Srebrną Odznaką Zasłużony Policjant oraz Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę.