Na Zarządzie Powiatu o Noteci

Data: 08-02-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Na Zarządzie Powiatu o Noteci

Podczas posiedzenia Zarządu Powiatu w Pile w dn. 3 lutego 2016r. rozmawiano o działaniach jakie zamierza podjąć na rzece Noteć Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Wielkopolski Zarząd  Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu. Działania te mają znacznie ograniczyć podtapianie łąk na terenie Doliny Noteci.

Podtapianie łąk na terenie Doliny Noteci jest istotnym problemem, a przeciwdziałanie ich skutkom wymaga ścisłej współpracy i koordynacji działań między Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Wielkopolskim Zarządem i Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu w granicach posiadanych kompetencji.

- Już niebawem RZGW wystąpi do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu o zgodę na wykonanie prac odmulających na lewym rowie podsiąkowym przy śluzie Nowe - mówi Stefan Piechocki, wicestarosta pilski. To bardzo dobra dla nas wiadomość, ponieważ w przypadku pozytywnej decyzji, jeszcze w bieżącym kwartale mogłyby rozpocząć się prace. Ponadto otrzymaliśmy zapewnienie, że RZGW rozpocznie też odmulanie ujścia Gwdy do Noteci, po złożeniu odpowiednich dokumentów do RDOŚ w Poznaniu.

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu zapowiada również w okresie letnim dwukrotne wykaszanie roślinności dennej przede wszystkim na odcinku Noteci Leniwej.