Biegaj z nami 2016

Data: 04-02-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Biegaj z nami 2016

W 2016r. będzie kontynuowany cykl biegów ulicznych i przełajowych pn.  „Biegaj z nami”. Biegi organizują reprezentanci wszystkich gmin powiatu pilskiego oraz Starostwo Powiatowe w Pile.

3 lutego br. w Starostwie Powiatowym w Pile odbyło się spotkanie z wszystkimi organizatorami biegów w ramach „Biegaj z nami”, podczas którego omówiono założenia tegorocznego cyklu.

- Cieszę się, że wesprzecie Państwo Powiat Pilski w kolejnym cyklu naszej wspólnej imprezy – mówił starosta pilski Franciszek Tamas.  – Bez Waszego zaangażowania nie dalibyśmy rady zorganizować tak dużej imprezy i jeżeli jest wola dalszego współdziałania to jesteśmy tym zaszczyceni. Jesteśmy też otwarci na różne formy współpracy i wsparcia: finansowego, rzeczowego i organizacyjnego.

Cykl „Biegaj z nami” to impreza, która ma skupiać wokół siebie nie tylko biegaczy ale również innych miłośników aktywnego wypoczynku. Ma być imprezą propagującą czynny wypoczynek wśród mieszkańców powiatu pilskiego, również tych najmłodszych.

- Chcielibyśmy podnieść atrakcyjność tych biegów, m.in. poprzez biegi dla dzieci i młodzieży w tych gminach, w których się one nie odbywają – mówił Eligiusz Komarowski, etatowy członek zarządu. - Warto też zastanowić się nad konkurencją dla „kijkarzy”, których w naszym regionie jest coraz więcej, i zapotrzebowane na tego typu zawody jest również spore. Warto by zorganizować mistrzostwa powiatu w nordic walking.

Na spotkaniu ustalono harmonogram biegów na bieżący rok, osoby zainteresowane powinny więc już teraz zarezerwować sobie terminy:

1. Gmina Szydłowo - VIII Papieski Bieg Przełajowy im. św. Jana Pawła II, trasa: Skrzatusz – Stara Łubianka, 9 km, 23 kwietnia (sobota);
2. Gmina Kaczory - VII Kaczorska Dziesiątka, trasa: Równopole-Kaczory-Morzewo-Rzadkowo-Równopole, 10 km, 30 kwietnia (sobota);
3. Gmina Łobżenica - XXII Bieg im. Alojzego Graja, trasa: Łobżenica-Rataje–Górka Klasztorna-Łobżenica, 10 km, 15 maja (niedziela);
4. Gmina Białośliwie - VIII Cross Nieżychowski, trasa: Nieżychowo, 3,5 km, 21 maja (sobota);
5. Gmina Wyrzysk - XVIII Bieg im. Edmunda Wojciechowskiego „Olka”, trasa: Wyrzysk-Osiek-Wyrzysk, 10 km, 11 czerwca (sobota);
6. Gmina Ujście  - VII Bieg im. Ujskich Powstańców Wielkopolskich, trasa: Ujście, 8 km, 25 czerwca (sobota);
7. Gmina Piła - VII Bieg Przełajowy im. Jerzego Adamskiego, trasa: Piła (os. Staszyce), 10 km, 27 sierpnia (sobota);
8. Gmina Miasteczko Krajeńskie - VII Bieg im. Komandora Bolesława Romanowskiego, trasa: Miasteczko-Brzostowo–Miasteczko, 6 km, 23 września (piątek);
9. Gmina Wysoka - IX Bieg im. Powstańców Wielkopolskich, trasa: Wysoka–Rudna-Wysoka, 10,5 km, 1 października (sobota);
10. Gmina Piła - X Bieg Niepodległości, Piła (centrum), 6 km, 11 listopada (piątek).