O drogach z wójtami i burmistrzami

Data: 21-01-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

O drogach z wójtami i burmistrzami

19 stycznia br. w Starostwie Powiatowym w Pile odbyło się spotkanie z wójtami i burmistrzami w sprawie zadań drogowych jakie będą realizowane ze środków budżetowych powiatu pilskiego w bieżącym roku. Ze strony starostwa, w spotkaniu uczestniczył starosta pilski Franciszek Tamas, wicestarosta Stefan Piechocki oraz dyrektor Powiatowego  Zarządu Dróg Jan Tuszyński.

Wójtowie i burmistrzowie zostali powiadomieni, iż w 2016r. w ramach inwestycji powiat realizować będzie przebudowę drogi Kruszki – Kijaszkowo, przebudowę drogi do Tarnowa od skrzyżowania z drogą krajową oraz przebudowę drogi na Płotki.

Ze środków powiatu będą prowadzone też remonty nawierzchni drogowych. Nowe nakładki bitumiczne zostaną wykonane na drogach powiatowych w miejscowości Witrogoszcz, na ul. 1 Maja w Łobżenicy, w Dobrzycy, na odcinku Kotuń-Cyk, w Ługach Ujskich, Gmurowie, Zelgniewie oraz na odcinkach Klawek – Polinowo i Dębówko Nowe - Dębówko Stare. Remonty nawierzchni, poprzez wykonanie powierzchniowego utrwalenia, planuje się również na odcinkach Dziegciarnia – do granic powiatu – Witosław, Róża Wielka – Różanka, Nowa Wieś Ujska - do drogi wojewódzkiej oraz Grabówno – Wysoka.

W 2016r. budowane i remontowane będą także chodniki, ścieżki rowerowe oraz zatoki autobusowe. Lista zadań została wybrana spośród zgłoszeń wójtów i burmistrzów, finansowane one będą przy wsparciu zainteresowanej gminy w wysokości 50%. Dzięki temu powiat będzie mógł zrealizować zadania o wartości ok. 1 000 000 zł.

Do realizacji w 2016r. zaplanowano w Łobżenicy - budowę chodnika po drugiej stronie ul. Złotowskiej wraz z zatoką autobusową oraz remont chodnika i połączenie ze ścieżką rowerową w kierunku Trzebonia, w gminie Kaczory – kontynuację remontu chodnika w Zelgniewie, budowę chodników w Krzewinie i w Śmiłowie przy ul. Zelgniewskiej, w gminie Szydłowo - w Leżenicy budowę chodnika po drugiej stronie świetlicy wiejskiej, w Róży Wielkiej remont zatoki autobusowej i chodnika. Nowe chodniki powstaną też w gminie Wyrzysk – w miejscowościach Żelazno, na ul. Podgórnej w Wyrzysku oraz przy ul. Dworcowej w Osieku nad Notecią. W gminie Ujście natomiast zaplanowano do realizacji budowę i remont chodników w Mirosławiu Ujskim i w Nowej Wsi Ujskiej (w kierunku Chrustowa) oraz odnowienie nawierzchni w Ługach Ujskich od drogi krajowej nr 11. W gminie Miasteczko Krajeńskie planuje się budowę zatoki autobusowej przy ul. Dąbrowskiego w Miasteczku Krajeńskim oraz rozpoczęcie budowy chodnika w Brzostowie (w kierunku Grabówna). Do realizacji wspólnie z gminą Wysoka zaplanowano budowę peronu autobusowego w Gmurowie i kontynuację budowy chodnika w Tłukomach, natomiast wspólnie z gminą Białośliwie kontynuowana będzie budowa chodnika w Dworzakowie.

Na kwiecień zaplanowano kolejne spotkanie z wójtami i burmistrzami na temat zadań drogowych w ramach budżetu na 2016r. związanych z remontami dróg powiatowych m.in. w miejscowościach Stare, Gmurowo, Wyrzysk, Glesno i Zawada – Piła.