Będzie porozumienie o współpracy?

Data: 18-01-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Będzie porozumienie o współpracy?

Samorządy powiatu pilskiego i powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego rozważają możliwość podpisania porozumienia o współpracy partnerskiej. Spotkanie intencyjne w tej sprawie odbyło się w Starostwie Powiatowym w Czarnkowie.

W spotkaniu uczestniczyli starosta pilski Franciszek Tamas, wicestarosta Stefan Piechocki oraz starosta czarnkowsko-trzcianecki Tadeusz Teterus i wicestarosta Jacek Klimaszewski. Ustalono, że powiaty mógłby ze sobą współpracować w zakresie rozwoju kontaktów między młodzieżą i placówkami oświatowymi, organizacjami sportowymi oraz instytucjami kultury. Ponadto porozumienie miałoby przynieść obopólne korzyści w dziedzinie ochrony środowiska i ekologii, w sferze gospodarczej, w pozyskiwaniu środków unijnych oraz w wymianie doświadczeń z zakresu pozostałych zadań administracji powiatowych.

- Jako powiaty łączą nas wspólne zadania i interesy, chociaż jest też sfera, w której konkurujemy ze sobą jak choćby właśnie pozyskiwanie środków zewnętrznych czy walka o ucznia w szkołach ponadgimnazjalnych – mówi starosta pilski Franciszek Tamas. - Łącząc siły możemy jednak korzystać z wzajemnych doświadczeń wykorzystując sprawdzone rozwiązania. Samorządność lokalna, jest jednym z największych osiągnięć demokracji, bo to właśnie tutaj wykluwają się najcenniejsze pomysły i inicjatywy, a nie na biurkach decydentów w Warszawie.