Dziś pierwszy dzień działalności punktów darmowej pomocy prawnej

Data: 04-01-2016    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dziś pierwszy dzień działalności punktów darmowej pomocy prawnej

Na terenie powiatu pilskiego, zgodnie z wymogami ustawy z dnia 5 sierpnia 2015r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej, utworzonych zostało 6 punktów -  cztery z nich prowadzone będą przez radców i adwokatów, kolejne dwa przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Poradnictwa Obywatelskiego w Pile. Jest to zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej. Działalność punktów została tak zaplanowana, aby mogli korzystać z nich mieszkańcy wszystkich gmin powiatu pilskiego.

Zgodnie z ustawą, darmową pomoc prawną będą mogli uzyskać w nich: młodzież do 26. roku życia, osoby posiadające ważną Kartę Dużej Rodziny; seniorzy po ukończeniu 65 lat; osoby fizyczne, którym w okresie roku poprzedzającego zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy o pomocy społecznej; kombatanci i weterani oraz zagrożeni lub poszkodowani katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną.

SPRAWDŻ - Lokalizacja i harmonogram działania punktów nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie powiatu pilskiego