W 2016r. będziemy bić dwa rekordy

Data: 21-12-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

W 2016r. będziemy bić dwa rekordy

W 2016r. będzie podjęta druga, oficjalna próby bicia rekordu Guinnessa na największą liczbę osób niosących flagę jednocześnie - zapowiada starosta pilski Franciszek Tamas. Starosta zapowiada też bicie rekordu Polski na... najdłuższą flagę.

Starosta pilski złożył taką deklarację 18 grudnia br. podczas spotkania podsumowującego oficjalną próbę bicia rekordu Guinnessa w największej liczbie osób niosących flagę, która odbyła się 11 listopada 2015r. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Biegaczy Gminy Szydłowo przy współpracy Starostwa Powiatowego w Pile.

- Jestem dumny z tego przedsięwzięcia i pełen podziwu dla wszystkich, którzy zaangażowali się w jego organizację. Tego dnia nie udało nam się pobić rekordu (było nas 1457 osób, a powinno być 2140), jednak pokazaliśmy jak można wspólnie świętować niepodległość naszego kraju – mówił starosta pilski Franciszek Tamas.

Przedstawiciele Stowarzyszenia Biegaczy Gminy Szydłowo podziękowali współorganizatorom i wręczyli pamiątkowe dyplomy. Zaprezentowali też film ukazujący, z jak wielkim przedsięwzięciem zmierzyli się 11 listopada, organizatorzy.

Zarówno starosta Franciszek Tamas jak i Stowarzyszenie Biegaczy Gminy Szydłowo – wychodząc naprzeciw wielu sygnałom, iż była to potrzebna inicjatywa - wyrazili chęć ponownego zmierzenia się z wyzwaniem. Druga próba bicia rekordu Guinnessa odbędzie się 2 maja 2016r. w Dniu Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Dodatkowo Franciszek Tamas wyraził chęć pobicia rekordu Polski na najdłuższą flagę. Dotychczasowy rekord wynosi 1000 metrów.