Laureaci konkursów ze wspaniałymi nagrodami

Data: 19-12-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Laureaci konkursów ze wspaniałymi nagrodami

18 grudnia 2015r. w Starostwie Powiatowym w Pile odbyło się podsumowanie konkursów dla dzieci i młodzieży organizowanych w ramach projektu „Poprawa zdrowia publicznego i ograniczenie społecznych nierówności w zdrowiu na obszarze powiatu pilskiego – profilaktyka chorób nowotworowych”. Projekt realizowany jest przez Powiat Pilski ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 oraz budżetu państwa. Nagrody laureatom wręczał starosta pilski Franciszek Tamas oraz wicestarosta Stefan Piechocki i etatowy członek zarządu Eligiusz Komarowski.

Konkurs plastyczny o tematyce nowotworowej dla uczniów szkół podstawowych
Na konkurs wpłynęło 106 prac z 16 szkół podstawowych. Jury pod przewodnictwem artysty malarza Janusza Argasińskiego zadecydowało o przyznaniu 20 równorzędnych nagród (składających się z plecaka, zestawu artystycznego i zestawów edukacyjnych). Otrzymali je:
1. Martyna Budniok, Zespół Szkół nr 2 w Pile,
2. Anastazja Zadroga, Szkoła Podstawowa w Białośliwiu,
3. Natalia Wiśniewska, Szkoła Podstawowa nr 4 w Pile,
4. Nikola Weyer, Szkoła Podstawowa w Białośliwiu,
5. Maria Krauze, Szkoła Podstawowa w Białośliwiu,
6. Andrzej Gawłowski, Zespół Szkół nr 3 w Pile,
7. Zuzanna Zmitrowicz, Szkoła Podstawowa w Wyrzysku,
8. Michalina Michałek, Szkoła Podstawowa w Białośliwiu,
9. Aleksandra Dudek, Szkoła Podstawowa w Wyrzysku,
10. Sandra Nowak, Szkoła Podstawowa w Wyrzysku,
11. Katarzyna Artowicz, Szkoła Podstawowa nr 1 w Pile,
12. Viktor McWilliam, Zespół Szkół nr 3 w Pile,
13. Oliwier Halaburda, Szkoła Podstawowa w Gleśnie,
14. Lidia Janssen, Zespół Szkół nr 3 w Pile,
15. Aleksandra Gawlicka, Zespół Szkół nr 3 w Pile,
16. Damian Pinkowski, Szkoła Podstawowa w Wyrzysku,
17. Bartosz Tojza, Szkoła Podstawowa w Wyrzysku,
18. Aleksandra Jopek, Zespół Szkół w Pile,
19. Wiktoria Pawlak, Szkoła Podstawowa w Wyrzysku,
20. Alan Niespodziany, Szkoła Podstawowa nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi w Pile.

Konkurs wiedzy o nowotworach dla uczniów szkół gimnazjalnych
Do konkursu przystąpiło 70 uczniów z 11 szkół gimnazjalnych. Jury, pod przewodnictwem specjalisty z zakresu pielęgniarstwa onkologicznego, oddziałowej Oddziału Onkologii i Chemioterapii w Klinice Ars Medical Sp. z o.o. Anny Raźniewskiej-Kłos przyznało 10 równorzędnych nagród w postaci aparatu fotograficznego, torby sportowej i pendriva 16GB. Otrzymali je uczniowie z największą liczbą punktów:
1. Oliwia Kownacka, Gimnazjum w Osieku nad Notecią,
2. Agata Kędzior, Gimnazjum w Wyrzysku,
3. Maksymilian Pęciński, Gimnazjum przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Łobżenicy,
4. Olga Węgrzyn, Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Pile,
5. Agata Jagiełka, Gimnazjum w Miasteczku Krajeńskim,
6. Brygida Odor, Zespół Szkół nr 3 w Pile,
7. Malwina Bukowska, Zespół Szkół nr 3 im Lotników Polskich w Pile,
8. Kamila Mitrus, Zespół Szkół nr 3 w Pile,
9. Julia Frieske, Gimnazjum w Białośliwiu,
10. Oliwia Kostrzewska, Gimnazjum w Białośliwiu.

Konkurs „Na hasło i logo kampanii antytytoniowej” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych
Na konkurs wpłynęło 21 prac z siedmiu szkół ponadgimnazjalnych. Jury pod przewodnictwem Bartłomieja Lewickiego, specjalisty ds. reklamy z Agencji Reklamowej 3D Studio w Pile, zadecydowało o następującym podziale nagród:
I miejsce (aparat cyfrowy) - Dominika Szałapska, Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile,
II miejsce (zegarek smart) - Maciej Bednarski, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile,
III miejsce Maciej Lenk (pendrive 128 GB) - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku.

Konkurs „Na prezentację multimedialną o profilaktyce nowotworowej” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych
Na konkurs wpłynęły 24 prace z dziewięciu szkół ponadgimnazjalnych. Jury pod przewodnictwem specjalisty z zakresu pielęgniarstwa onkologicznego, oddziałowej Oddziału Onkologii i Chemioterapii w Klinice Ars Medical Sp. z o.o. Anny Raźniewskiej-Kłos przyznało 10 równorzędnych nagród w postaci aparatu fotograficznego, torby sportowej i pendriva. Otrzymali je:
1. Patrycja Fiszer, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Brzostowie,
2. Katarzyna Osowska, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Brzostowie,
3. Remigiusz Białek, Zespół Szkół im. S. Staszica w Pile,
4. Angelika Drobyk, Zespół Szkół im. S. Staszica w Pile,
5. Sylwia Michniak, Zespół Szkół im. S. Staszica w Pile,
6. Laura Chuchla, Zespół Szkół im. S. Staszica w Pile,
7. Aleksandra Grabowska, I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile,
8. Paulina Błauciak, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Pile,
9. Dawid Doberstein, Zasadnicza Szkoła Zawodowa przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Łobżenicy,
10. Sandra Wawrzyniak, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Pile.

Gratulujemy laureatom i życzy wszystkim uczestnikom oraz ich nauczycielom i opiekunom, niezłomności w prowadzeniu zdrowego stylu życia oraz sukcesów w kształtowaniu właściwych postaw prozdrowotnych.