Światełko pokoju w Starostwie

Data: 17-12-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Światełko pokoju w Starostwie

17 grudnia br. do Starostwa Powiatowego w Pile dotarło Betlejemskie Światło Pokoju. Odebrał je starosta pilski Franciszek Tamas z rąk Komendanta Hufca ZHP w Pile Grzegorza Rzymskiego i Zastępcy Komendanta Bożeny Wojciechowskiej.

Betlejemskie Światło Pokoju przekazywane jest tam, gdzie ludzie czekają na symbol ciepła, pokoju, i nadziei. Trafia do rodzin, szkół, kościołów, urzędów i instytucji, szpitali, domów opieki społecznej itp. Idea ta, i jego prosta symbolika – pokój, radość, braterstwo, i wspólnota – zyskały akceptację Polaków.

Przekazywanie światełka pokoju stało się już piękną, harcerską tradycją. Harcerze przekazali je już po raz 25. Ogień trafił do polskich harcerzy od skautów słowackich, a ci otrzymali go od skautów  austriackich, którzy przywieźli go z Betlejem - miejsca narodzin Jezusa Chrystusa.