Powiat Pilski zamierza wystąpić z „Doliny Noteci”

Data: 11-12-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiat Pilski zamierza wystąpić z „Doliny Noteci”

Zarząd Powiatu przedłoży radnym Rady Powiatu w Pile projekt uchwały w sprawie wystąpienia Powiatu Pilskiego ze stowarzyszenia Organizacja Turystyczna Północnej Wielkopolski „Dolina Noteci”. Zdaniem władz Powiatu Pilskiego, przynależność do Stowarzyszenia jest bezzasadna ponieważ nie przynosi żadnych wymiernych efektów.

Powiat Pilski należy do OTPW „Dolina Noteci” od 2009 roku. Jednak dla Powiatu Pilskiego, na przestrzeni kilku ostatnich lat, zauważalny stał się brak efektów działalności tego Stowarzyszenia.

- Nie oczekiwaliśmy i nie oczekujemy niczego więcej niż tylko tego, aby „Dolina Noteci” realizowała swoje podstawowe zadania statutowe takie jak choćby kreowanie i upowszechnianie wizerunku północnej Wielkopolski jako regionu atrakcyjnego turystycznie, integrowanie środowisk samorządowych i gospodarczych zainteresowanych rozwojem naszego regionu oraz tworzenie i wspieranie markowych produktów turystycznych – mówi starosta pilski Franciszek Tamas. - Zastanawiamy się także co stowarzyszenie zrobiło, aby zwiększyć liczbę osób przyjeżdżających do północnej Wielkopolski oraz jakie inicjatywy podjęło na rzecz rozwoju i modernizacji infrastruktury turystycznej, a to wszystko ma wpisane w swoje zadania. Niestety, nie zauważamy żadnych działań, i żadnych korzyści, więc nasza przynależność do tego stowarzyszenia jest bezcelowa.

Władze powiatu pilskiego zamierzają przeznaczyć zaoszczędzone środki ze składek członkowskich w OTPW „Dolina Noteci” na wsparcie działań sportowo-rekreacyjnych dzieci i młodzieży. W skali roku jest to 6 tys. złotych.

Rada Powiatu w Pile będzie podejmować uchwałę w tej sprawie na sesji 21 grudnia br.