Z podwórka na stadion

Data: 04-12-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Z podwórka na stadion

Dziś w Starostwie Powiatowym w Pile odbyło się podsumowanie VII Mistrzostw Powiatu Pilskiego „Z podwórka na stadion” w ramach eliminacji do Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Tymbarku. Donatorem mistrzostw jest Powiat Pilski.

Pilskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej jest głównym organizatorem Mistrzostw na szczeblu gmin i powiatu (przy wsparciu opiekunów-trenerów drużyn, sędziów związkowych, wolontariuszy i osób obsługi technicznej). W Turnieju piłkarskim uczestniczyły dziewczęta i chłopcy w grupach wiekowych U-8, U-10 i U-12.

Wyniki finałów powiatowych

W grupie wiekowej U-12 dziewcząt

Zwycięstwo i tytuł Mistrza Powiatu Pilskiego zdobyła drużyna SP w Kaczorach

Drugie miejsce zdobyła drużyna z SP w Falmierowie

W grupie wiekowej U-8 chłopców

Bezpośredni awans do rozgrywek wojewódzkich uzyskała drużyna SP w Falmierowie.

W grupie wiekowej U-10 chłopców

Zwycięstwo i tytuł Mistrza Powiatu Pilskiego zdobyła drużyna SP w Kaczorach

Drugie miejsce zdobyła drużyna z SP w Wyrzysku

Trzecie miejsce zdobyła drużyna z SP nr 2 w Pile

W kategorii U-12 chłopców

Zwycięstwo i tytuł Mistrza Powiatu Pilskiego zdobyła drużyna SP w Falmierowie

Drugie miejsce zdobyła drużyna z SP nr 2 w Pile

Trzecie miejsce zdobyła drużyna z SP w Kaczorach

Gratulacje młodym piłkarzom składali: wicestarosta pilski Stefan Piechocki, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile Eligiusz Komarowski oraz prezes pilskiego TKKF Leszek Zieliński. Zwycięskie drużyny z SP w Kaczorach (U-12 dziewcząt i U-10 chłopców) oraz z SP w Falmierowie (U-12 chłopców, U-8 chłopców), mają prawo reprezentować Powiat Pilski w finałach wojewódzkich XVI Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.