Dziś Światowy Dzień AIDS

Data: 01-12-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dziś Światowy Dzień AIDS

1 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. Z tej okazji dziś, w Starostwie Powiatowym w Pile, odbył się etap powiatowy Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Olimpiada pod hasłem „AIDS – wczoraj, dziś i jutro” jest okazją do zaakcentowania obchodów Światowego Dnia AIDS i jednym z działań edukacyjnych mających na celu poszerzenie wiedzy młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych w zakresie profilaktyki zakażeń wirusem HIV. W etapie powiatowym Olimpiady wzięło udział 39 uczniów z 13 szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu pilskiego. Podsumowanie Olimpiady oraz wręczenie nagród laureatom odbędzie się 8 grudnia o godz. 13.00 w Starostwie Powiatowym w Pile.

Organizatorem Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS była Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pile wraz z Wydziałem Spraw Obywatelskich, Zarządzania Kryzysowego i Aktywizacji Niepełnosprawnych Starostwa Powiatowego w Pile.