Stypendyści u Starosty

Data: 30-11-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Stypendyści u Starosty

Starosta Pilski Franciszek Tamas 30 listopada br. spotkał się ze stypendystami Prezesa Rady Ministrów ze szkół, dla których Powiat Pilski jest organem prowadzącym.

Starosta Pilski Franciszek Tamas wyraził słowa uznania i wręczył listy gratulacyjne stypendystom. Są to uczniowie, którzy w roku szkolnym 2014/2015 otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazali szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach co najmniej dobre.

- Już na etapie szkoły ponadgimnazjalnej się wyróżniacie i nie jest to przypadek - to wynik Waszej ciężkiej pracy, Waszych rodziców i opiekunów. Jesteście chlubą powiatu pilskiego i przykładem dla innych uczniów – mówił starosta pilski Franciszek Tamas.

Stypendyści Prezesa Rady Ministrów to:

• Jakub Świerczyński - I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile;
  • Damian Gościański - Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile;
  • Weronika Ignaciuk - Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Hipolita Cegielskiego w Pile;
  • Karolina Senska - III Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile;
  • Kinga Wawrzyniak - Technikum nr 2 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Komisji Edukacji Narodowej w Pile;
  • Joanna Szak - Technikum nr 4 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 3 w Pile;
  • Natalia Kalas - Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Pile;
  • Weronika Drop - Technikum nr 5 w Zespole Szkół Gastronomicznych w Pile;
  • Koralia Stasiewicz - II Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół  im. Stanisława Staszica w Pile;
  • Krzysztof Karczewski - Technikum nr 6 w Zespole Szkół  im. Stanisława Staszica w Pile;
  • Oliwia Trzaskawka - Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych  im. Tadeusza Kościuszki w Łobżenicy;
  • Fabian Bogusławski - Technikum Mechanizacji Rolnictwa  w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku;
  • Michał Rajek - Technikum Informatyczne w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku.

Po spotkaniu ze Starostą Pilskim stypendyści wyjechali do Poznania po odbiór stypendiów od Wielkopolskiego Kuratora Oświaty i Wojewody Wielkopolskiego. W bieżącym roku szkolnym otrzymywać będą 258 złotych miesięcznie.