Dla dzieci i młodzieży konkursy z atrakcyjnymi nagrodami

Data: 02-12-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dla dzieci i młodzieży konkursy z atrakcyjnymi nagrodami

Zachęcamy dzieci i młodzież do udziału w konkursach organizowanych w ramach kampanii edukacyjnej Powiatu Pilskiego w zakresie promocji zdrowego stylu życia i profilaktyki nowotworowej. Termin nadsyłania zgłoszeń i prac mija 7 grudnia br.

Konkursy adresowane są do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu pilskiego.

- Jako Powiat Pilski realizujemy duży program bezpłatnych badań profilaktycznych w kierunku nowotworów płuc i oskrzeli, jelita grubego oraz sutka. Ten program to nie tylko same badania, które prowadzi Szpital Specjalistyczny w Pile, ale także szeroko zakrojona kampania edukacyjna – mówi starosta pilski Franciszek Tamas. - Wiadomo przecież, że kształtowanie właściwych postaw należy zacząć jak najwcześniej, dlatego też serdecznie zapraszam do udziału w tych konkursach najmłodszych mieszkańców powiatu pilskiego, prosząc jednocześnie nauczycieli o ich wsparcie.

Do uczniów szkół podstawowych adresowany jest konkurs plastyczny na pracę o tematyce nowotworowej. Na jego laureatów czeka 20 równorzędnych nagród w postaci pakietów złożonych z plecaka, zestawów artystycznych i zastawów naukowych. Gimnazjaliści natomiast mogą wziąć udział w teście wiedzy o nowotworach, który odbędzie się 18 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Pile. 10 osób z najlepszymi wynikami otrzyma nagrody w postaci pakietu złożonego z plecaka, tabletu i pendriva 16GB. Do uczniów szkół ponadgimnazjalnych skierowane są dwa konkursy – na hasło i logo kampanii antytytoniowej oraz na prezentację multimedialną o tematyce nowotworowej. W konkursie na hasło i logo kampanii antytytoniowej wygrać można za I miejsce - aparat fotograficzny, za II miejsce - zegarek smart oraz za III miejsce - pendrive 128GB. Na laureatów konkursu na prezentację multimedialną czeka 10 równorzędnych nagród w postaci aparatu fotograficznego i torby sportowej.

Podsumowanie wszystkich konkursów nastąpi 18 grudnia br. w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pile. Organizatorem kampanii jest Powiat Pilski a realizatorem Business Communication Group Sp. z o.o. Regulaminy i formularze zgłoszeń dostępne są w szkołach oraz na www.zdrowie.powiat.pila.pl.