Działkowcy u starosty

Data: 18-11-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Działkowcy u starosty

17 listopada w Starostwie Powiatowym w Pile odbyło się spotkanie starosty pilskiego Franciszka Tamasa z przedstawicielami Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w sprawie uregulowania stanu prawnego gruntów Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Pod Lipami w Pile.

Prezes Okręgowego Zarządu PZD Marian Praczyk spotkał się ze starostą pilskim Franciszkiem Tamasem w sprawie realizacji złożonego wniosku o wydanie decyzji potwierdzającej nieodpłatne nabycie prawa użytkowania do gruntów ROD im. Pod Lipami w Pile. Starosta poinformował przedstawicieli PZD, że zrobi wszystko, aby szybko uregulować sytuację prawną wymienionego ogrodu. Dodał, że darzy wielką sympatią rodzinne ogrody działkowe i ruch ogrodnictwa działkowego oparty na pracy społecznej wielu działaczy.

Podczas rozmowy omówiono również problemy związane ze zwrotem gruntów ROD właścicielowi w związku z ich  niezagospodarowaniem na terenie miasta Piły.