Jest program współpracy z organizacjami pozarządowymi

Data: 13-11-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Jest program współpracy z organizacjami pozarządowymi

Zarząd Powiatu w Pile zaopiniował projekt uchwały Rady Powiatu w Pile w sprawie przyjęcia Rocznego Programu Współpracy Powiatu Pilskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Program będzie realizowany w 2016 roku, po przyjęciu przez Radę Powiatu w Pile.

Głównym celem programu współpracy Powiatu Pilskiego z organizacjami na rok 2016 jest wzrost aktywności społeczności lokalnej oraz rozwijanie współpracy samorządu powiatowego z organizacjami pozarządowymi w zakresie zlecania i realizacji zadań publicznych oraz wspólnego określania czytelnych zasad, obszarów, kierunków i form wzajemnej współpracy.

Na podstawie dotychczasowej współpracy z organizacjami za priorytetowe, do realizacji w 2016 roku, uznaje się zadania o charakterze ponadgminnym z zakresu:

• pomocy społecznej,

• promocji zatrudnienia i aktywizacji zawodowej osób pozostających bez pracy i zagrożonych zwolnieniem z pracy,

• działalności na rzecz osób niepełnosprawnych i ich aktywizacji zawodowej,

• ochrony i promocji zdrowia,

• porządku i bezpieczeństwa publicznego,

• wspierania i upowszechniania kultury fizycznej,

• kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego,

• turystyki i krajoznawstwa,

• ekologii i ochrony przyrody, rozwoju obszarów wiejskich powiatu,

• nauki, edukacji, oświaty i wychowania,

• upowszechniania i ochrony praw konsumentów

• działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży oraz propagowania różnych form aktywności fizycznej,

• udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej oraz zwiększenia świadomości prawnej społeczeństwa.

Program po uchwaleniu przez Radę Powiatu w Pile, będzie udostępniony na stronie www.powiat.pila.pl w serwisie organizacji pozarządowych.

Agniesyka Matusiak