Arie na niepodległość

Data: 11-11-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Arie na niepodległość

Dziś w Biurze Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile odbył się koncert pt. „W krainie uśmiechu”, który uwieńczył całodniowe obchody Narodowego Dnia Niepodległości.

Podczas koncertu usłyszeliśmy arie z najpiękniejszych oper i operetek w wykonaniu wybitnych polskich artystów. Koncert poprowadził znany śpiewak operowy, bas Kazimierz Kowalski. Wspólnie z nim wystąpili: Andrzej Niemierowicz – baryton, Małgorzata Kilińska – sopran, Emilia Zielińska – sopran i Ewa Szpakowska – akompaniament. Artyści zaprezentowali arie m.in. ze „Strasznego dworu”, „Wesołej wdówki”, „Barona cygańskiego”, „Skrzypka na dachu” i „Carmen”. Zachęcali także publiczność do śpiewania oraz zaprosili do wspólnego występu Eligiusza Komarowskiego, etatowego członka Zarządu Powiatu w Pile.

Artyści zostali entuzjastycznie przyjęci przez pilską publiczność i nagrodzeni owacjami na stojąco. - Jesteśmy pod wrażeniem państwa gościnności, muzykalności i fachowej wiedzy. Mogę śmiało powiedzieć, że pilska publiczność jest najlepszą publicznością w Unii Europejskiej – mówił po koncercie Kazimierz Kowalski. Sponsorem koncertu była grupa Lotos.

Aby dłużej pozostać w atmosferze Narodowego Święta Niepodległości zapraszamy także na koncert w wykonaniu Capelli Zamku Rydzyńskiego pt. „Raduje się serce, raduje się dusza”, który odbędzie się 13 listopada o godz. 17.00 w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” w Pile. Będzie to już IV Koncert Muzyki Polskiej organizowany przez Powiat Pilski, podczas którego będzie okazja do wspólnego śpiewania patriotycznych pieśni. Wstęp jest bezpłatny.