W hołdzie wałczącym o wolną Polskę

Data: 11-11-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

W hołdzie wałczącym o wolną Polskę

Pod pomnikiem Zwycięstwa oddano dziś hołd tym wszystkim, którzy walczyli o wolną Polskę.

Okolicznościowe przemówienie wygłosił przewodniczący Rady Powiatu w Pile Kazimierz Wasiak. - 11. listopada to wyjątkowo radosna data. I dzisiejszymi obchodami po raz kolejny staramy się to udowodnić. Radosny przemarsz z wielką, biało-czerwoną flagą, wypełniony pozytywnymi emocjami bieg po ulicach miasta, ale również jednocząca osoby wierzące modlitwa za Ojczyznę – to wszystko miało pokazać, i moim zdaniem pokazało, że kochamy Polskę i na jej dobru nam zależy – mówił przewodniczący Kazimierz Wasiak. -  Bądźmy świadomi, że Ojczyzna to my wszyscy łącznie z tymi, którzy byli tu przed nami i tymi, którzy będą budować jej przyszłość. Ta świadomość nobilituje, ale jest również naszym wspólnym zobowiązaniem.

Wieńce pod pomnikiem Zwycięstwa złożyli przedstawiciele władz powiatu pilskiego i miasta Piły, radni, parlamentarzyści, przedstawiciele związków i organizacji wojskowych, partii politycznych, szkół, zakładów pracy, instytucji, związków i organizacji społecznych.

*

W południe, starosta pilski Franciszek Tamas, złożył wiązankę kwiatów na cmentarzu wojennym w Leszkowie.

Agnieszka Matusiak