Msza za Ojczyznę

Data: 11-11-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Msza za Ojczyznę

Tłumy wiernych zgromadziły się na mszy świętej za Ojczyznę w dniu Narodowego Święta Niepodległości. Msza została odprawiona w kościele Świętej Rodziny w Pile.

Eucharystii przewodniczył dziekan Piły, ksiądz Stanisław Oracz. Homilię wygłosił proboszcz parafii św. Jana Bosko w Pile, ksiądz Dariusz Presnal. - Dziś spotykamy się ze zjawiskiem bardzo przykrym, że my Polacy opluwamy własne gniazdo narodu! Dzisiaj ludzie nie potrafią docenić wielkiej ofiary i każdej przelanej krwi. Nie doceniamy tego, co inni przed nami wywalczyli i co więcej: samych siebie drażnimy, opluwamy i oczerniamy — mówił podczas kazania ks. Dariusz Presnal.

- Tak niewiele trzeba, aby stracić wolność! Należy pamiętać, że - cytując bpa Guzdka - „wolność nie jest nam dana, tylko zadana!” I o nią musimy zawsze walczyć, troszczyć się, pielęgnować i modlić się. Musimy być wolni od zła, nienawiści, uprzedzeń i tego co niszczy w nas solidarność — mówił do zebranych ks. Stanisław Oracz.

We mszy świętej za Ojczyznę uczestniczyli przedstawiciele władz powiatu ze starostą pilskim Franciszkiem Tamasem oraz przedstawiciele władz miejskich z prezydentem Piły Piotrem Głowskim. Byli także obecni parlamentarzyści, radni, poczty sztandarowe, harcerze i wielu innych mieszkańców Piły i powiatu pilskiego.

Po mszy, zebrane delegacje i wierni przeszli pod pomnik Zwycięstwa, gdzie zostały złożone wiązanki kwiatów.