Ponad 1500 osób niosących flagę

Data: 11-11-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Ponad 1500 osób niosących flagę

Dziś rano odbyła się oficjalna próba bicia rekordu Guinnessa w jak największej liczbie osób niosących flagę jednocześnie.

To było wspaniałe, patriotyczne i radosne wydarzenie! Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przybyli dziś rano na plac Zwycięstwa w Pile, aby spróbować pobić rekord Guinnessa! Było nas ponad 1500 osób (do pobicia rekordu potrzebnych było 2140 osób).

- Mimo, że się nie udało jesteśmy dumni z tego, że właśnie dzisiaj – jako mieszkańcy powiatu pilskiego, mieszkańcy Piły - mogliśmy zamanifestować swoją jedność oraz radość i dumę z niepodległej Polski - mówi starosta pilski Franciszek Tamas.

Byli i młodsi, i starsi - całe rodziny, przedstawiciele władz, zakładów pracy, instytucji, klubów sportowych, miłośników ziemi pilskiej, patriotów z terenu całego powiatu pilskiego.
To było niezwykłe przeżycie dla nas wszystkich. BARDZO WAM DZIĘKUJEMY! JESTEŚCIE WSPANIALI!

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Biegaczy Gminy Szydłowo oraz Starostwo Powiatowe w Pile. 400-metrowej długości flagę uszyli pracownicy i podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie. Przemarsz ulicami Piły zabezpieczali pilscy policjanci, strażnicy miejscy, strażacy, służba medyczna, harcerze, wolontariusze - za co im bardzo dziękujemy. Dziękujemy też prezydentowi miasta Piły Piotrowi Głowskiemu i podległym mu służbom za ogromne wsparcie przy organizacji tego wydarzenia.

Agnieszka Matusiak