Będzie nowa Rada Społeczna

Data: 06-11-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Będzie nowa Rada Społeczna

Zarząd Powiatu w Pile pozytywnie zaopiniował projekt uchwały Rady Powiatu w sprawie powołania Rady Społecznej przy Szpitalu Specjalistycznym w Pile.

Powołanie nowego składu osobowego Rady Społecznej jest konieczne z uwagi na wygaśnięcie dotychczasowej, 4-letniej, kadencji Rady.  Do składu nowej Rady zostali już delegowani: Monika Pieprz jako przedstawiciel Wojewody Wielkopolskiego, Marcin Karolewski z Naczelnej Rady Lekarskiej oraz Dorota Urbańska z Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych. Do uzupełnienia składu Rady brakuje przewodniczącego (przewodniczący Zarządu Powiatu lub osoba przez niego wskazana) oraz 11 przedstawicieli Rady Powiatu w Pile, która podjemie stosowną uchwałę na listopadowej sesji.

Rada Społeczna przy Szpitalu Specjalistycznym w Pile jest organem inicjującym i opiniodawczym Powiatu oraz organem doradczym dyrektora Szpitala. Do jej zadań należy m. in. przedstawianie Zarządowi Powiatu opinii w sprawach zakupu lub przyjęcia darowizny nowej aparatury i sprzętu medycznego, regulaminu organizacyjnego, opiniowanie planu finansowego, w tym planu inwestycyjnego oraz dokonywanie okresowych analiz skarg i wniosków wnoszonych przez pacjentów, z wyłączeniem spraw podlegających nadzorowi medycznemu.