Hala przy ul. Pola – jest plan działań

Data: 29-10-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Hala przy ul. Pola – jest plan działań

Zarząd Powiatu w Pile zatwierdził plan działań mających na celu opracowanie koncepcji budowy hali sportowej przy ul. Wincentego Pola w Pile.

Plan zakłada wysłanie w dniach 29-30 października br. zapytania ofertowego na wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego hali, do kilkudziesięciu biur projektowych, które mają czas do 9 listopada br. na złożenie ofert. W ofercie, zainteresowane biura, muszą podać cenę za jaką taką usługę wykonają i wykazać się doświadczeniem w przygotowywaniu podobnych opracowań. Dopiero w ten sposób wybrany wykonawca, do 7 grudnia br. opracuje program funkcjonalno-użytkowy hali, który ma zawierać również wyliczenie planowanych kosztów prac projektowych i robót budowlanych. Po akceptacji przedłożonego programu, ok. 15 grudnia br., Powiat Pilski będzie mógł ogłosić konkurs na wykonanie koncepcji budynku hali. Planuje się, że termin nadsyłania prac konkursowych minie 29 stycznia 2016r. Rozstrzygnięcie konkursu pozwoli na przeprowadzenie postępowania w celu wyłonienia wykonawcy inwestycji w formule „zaprojektuj – wybuduj”.

- Oczekiwana od lat inwestycja weszła w fazę finałową i mam ogromną nadzieję, iż ta kadencja samorządu powiatowego, pozostawi po sobie również i tę inwestycję, która służyć będzie mieszkańcom przez długie lata – mówi starosta pilski Franciszek Tamas.

Zarząd Powiatu w Pile chciałby, aby powierzchnia płyty boiska miała ok. 50m x 30m. Płyta powinna być wielofunkcyjna i zawierać pola gry do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej. Ponadto musi posiadać możliwość podziału na trzy sektory treningowe. Zarząd chciałby też, aby w hali znalazły się miejsca dla publiczności na ok. 350 – 500 miejsc, szatnia dla publiczności i szatnie dla zawodników. Dodatkowo miałyby się tam znaleźć też inne pomieszczenia jak np. sala na siłownię i strefę odnowy biologicznej, salka konferencyjna, pokoje trenerów i nauczycieli, magazyny itp. Planuje się także zagospodarowanie terenu wokół hali, w tym wybudowanie parkingów dla aut osobowych i autobusów.

Agnieszka Matusiak