Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile ma już 70 lat

Data: 19-10-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile ma już 70 lat

16 października br. odbyły się główne obchody jubileuszu 70-lecia Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile. W uroczystościach uczestniczył m.in. starosta pilski Franciszek Tamas, wicestrosta Stefan Piechocki i przewodniczący Rady Powiatu w Pile Kazimierz Wasiak.

- Dyrektorowi, byłym i obecnym pracownikom, absolwentom oraz uczniom z okazji 70-lecia istnienia szkoły życzymy, aby jubileusz przywołał najpiękniejsze wspomnienia i rozpoczął nowy, jeszcze wspanialszy etap działalności – mówił podczas uroczystości starosta Franciszek Tamas.

W ramach obchodów jubileuszu zorganizowano m.in. marsz na 70 kilometrów, mecze nauczyciele-uczniowie i konkurs historyczny o szkole. 14 października została odprawiona msza święta w intencji pracowników i absolwentów szkoły. Natomiast po oficjalnej gali, 16 października w RCK, był czas na zwiedzanie szkoły, rozmowy sentymentalne po latach, wspomnienia oraz poczęstunek przygotowany przez nauczycieli i uczniów ZSG. Wieczorem w Hotelu Gromada odbyło się spotkanie integracyjne byłych i obecnych nauczycieli, pracowników szkoły i absolwentów.