Szukamy dawcy szpiku dla Artura Piłata

Data: 12-10-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Szukamy dawcy szpiku dla Artura Piłata

18 października br. (niedziela) odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Poszukiwani będą dawcy przede wszystkim dla Artura Piłata. Akcja odbędzie się w godzinach od 10.00 do 16.00 w Regionalnym Centrum Kultury w Pile. Wspiera ją starosta pilski Franciszek Tamas.

Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji, ponieważ każda zarejestrowana osoba to kolejna szansa na życie dla potrzebujących pacjentów. Podczas akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku od 18 do 55 roku życia będą mogły bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych Fundacji DKMS. - Zajmuje to tylko chwilę i polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu 4 ml krwi – informuje Renata Rafa, koordynator ds. rekrutacji dawców Fundacji DKMS Polska.

Inicjatorką akcji jest Katarzyna Blechinger-Piłat, żona Artura Piłata, który od kwietnia bieżącego roku, zmaga się z ostrą białaczką szpikową. Szansą dla niego może być przeszczep szpiku lub komórek macierzystych. - Zostań Dawcą, pomóż wszystkim chorym wygrać z białaczką. Dla Ciebie to tak niewiele. Dla nas całe życie – apeluje pan Artur.

Artur Piłat jest mieszkańcem Piły, od 30 lat pełni służbę wojskową, gra na klarnecie oraz saksofonie w orkiestrze wojskowej, ma dwóch synów.

Agnieszka Matusiak