Będzie porozumienie w sprawie Świerkowej

Data: 08-10-2015    Drukuj     UdostÄ™pnij     UdostÄ™pnij

Będzie porozumienie w sprawie Świerkowej

Powiat Pilski zawrze wstÄ™pne porozumienie z GminÄ… PiÅ‚a w sprawie budowy drogi wewnÄ™trznej i drogi pieszo-rowerowej w rejonie ulicy Åšwierkowej w Pile. ZarzÄ…d Powiatu, na posiedzeniu w dniu 8 października, doprecyzowaÅ‚ treść porozumienia, które stanowi zielone Å›wiatÅ‚o dla uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania tego rejonu miasta i w dalszej kolejnoÅ›ci, zbycia dziaÅ‚ek stanowiÄ…cych mienie Powiatu.

Porozumienie okreÅ›la, iż Powiat Pilski dofinansuje budowÄ™ drogi wewnÄ™trznej i Å›cieżki pieszo-rowerowej przy ul. Åšwierkowej w wysokoÅ›ci 50%. Już wczeÅ›niej Rada Powiatu w Pile (na sesji w dn. 24 lipca br.) wyraziÅ‚a wolÄ™ wspóÅ‚finansowania tej inwestycji i zabezpieczenia Å›rodków na jej realizacjÄ™ w wysokoÅ›ci 120 tys. zÅ‚otych w latach 2016-2018 (caÅ‚kowita wartość inwestycji wynosi 240 tys. zÅ‚). Porozumienie mówi także o tym, iż Powiat przekaże na rzecz Gminy PiÅ‚a część swojej dziaÅ‚ki pod realizacjÄ™ inwestycji.

- Jako ZarzÄ…d Powiatu, jesteÅ›my ponad wskazywaniem winnych zakÅ‚ócania procesu planistycznego i majÄ…tkowego w tym rejonie miasta. Jedno jest pewne - za dÅ‚ugo to wszystko trwa – mówi starosta pilski Franciszek Tamas. - Dlatego też doprecyzowaliÅ›my wstÄ™pne porozumienie z GminÄ… PiÅ‚a i teraz nie ma najmniejszych przeszkód, żeby uchwalić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który pozwoli nam na sprzedaż 11 atrakcyjnych dziaÅ‚ek pod budownictwo jednorodzinne.

Wcześniej takiej możliwości nie było, ponieważ działki nie posiadały dostępu do drogi publicznej. Dopiero uchwalenie planu, zapewni im dostęp do drogi i w konsekwencji ich zbycie przez Powiat Pilski.

- Bardzo zależy nam na sprzedaży tych dziaÅ‚ek, ponieważ Å›rodki jakie pozyskamy zamierzamy przeznaczyć na budowÄ™ dÅ‚ugo oczekiwanej hali sportowej przy I Liceum OgólnoksztaÅ‚cÄ…cym im. Marii SkÅ‚odowskiej – Curie w Pile – mówi Franciszek Tamas, starosta pilski.

Po uzgodnieniu treści porozumienie zostanie podpisane przez Powiat Pilski i Gminę Piła.

Agnieszka Matusiak

Zapisz siÄ™ na newsletter