Inauguracja na sportowo

Data: 06-10-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Inauguracja na sportowo

5 października odbyły się mistrzostwa szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w sztafetowych biegach przełajowych organizowanych przez Nadnotecki Szkolny Związek Sportowy w Pile. Mistrzostwa zainaugurowały zmagania uczniów z całego powiatu w wieloetapowym współzawodnictwie w ramach Powiatowej Olimpiady Dzieci i Młodzieży.

W rywalizacji szkół podstawowych (dziewczęta i chłopcy biegli razem) najlepsza okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 7 w Pile, która wyprzedziła Szkołę Podstawową nr 2 w Pile i Szkołę Podstawową z Wysokiej. Do zaplanowanych na 13 października  br. w Poznaniu mistrzostw województwa wielkopolskiego, awansowały jednak tylko dwie najlepsze placówki w każdej kategorii. W kategorii gimnazjów powiat pilski reprezentować będą dziewczęta z Gimnazjum nr 5 w Pile (I miejsce) oraz z Zespołu Szkół nr 2 w Pile (II miejsce), oraz chłopcy z Zespół Szkół nr 2 w Pile (I miejsce) i Gimnazjum w Wyrzysku (II miejsce). W kategorii szkół ponadgimnazjalnych, wśród dziewcząt najlepiej zaprezentowały się drużyny z I Liceum Ogólnokształcącego w Pile (I miejsce) oraz z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile (II miejsce), a wśród chłopców awans wywalczyły reprezentacje Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego w Pile (I miejsce) i Zespołu Szkół im. S. Staszica w Pile (II miejsce).
Podczas uroczystego otwarcia sezonu sportowego, wicestarosta pilski Stefan Piechocki, wręczył nagrody za najlepsze osiągnięcia w poprzedniej edycji Olimpiady Dzieci i Młodzieży.  Lista laureatów współzawodnictwa za rok szkolny 2014/2015:

Kategoria szkoły podstawowe
I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4 w Pile