Sympozjum Szkół Staszicowskich

Data: 02-10-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Sympozjum Szkół Staszicowskich

W dniach 1-2 października 2015r. odbyło się XXVIII Ogólnopolskie Sympozjum Szkół Staszicowskich oraz finał etapu centralnego 22. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Stanisławie Staszicu. Organizatorem wydarzeń, którym patronował starosta pilski, był Zespół Szkół Stanisława Staszica w Pile oraz Ogólnopolskie Towarzystwo Szkół Staszicowskich.

Główną część Sympozjum stanowiła uroczystość w auli Auditorium Maximum PWSZ w Pile, na którą przybyli delegaci szkół staszicowskich z całej Polski oraz zaproszeni goście w tym wicestarosta pilski Stefan Piechocki, wicedyrektor Wydziału Oświaty Tadeusz Dziadek, przedstawiciel Kuratorium Oświaty Delegatura w Pile Henryk Liszkiewicz, sponsorzy i przyjaciele szkoły oraz uczniowie Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pila wraz z nauczycielami. Wykład inauguracyjny wygłosili dyrektor Muzeum Stanisława Staszica w Pile Józef Olejniczak, oraz Prezes Towarzystwa Szkół Staszicowskich Bronisław Bury.

Ciekawym wprowadzeniem było również przedstawienie pt. „Uwagi nad życiem Stanisława Staszica” w wykonaniu uczniów klasy drugiej ZS im. S. Staszica w Pile. Kulminacyjną częścią uroczystości był finał 22. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy  o Stanisławie Staszicu. W ramach Zjazdu Szkół Staszicowskich przybyli goście mieli możliwość zobaczyć również pokaz świateł w Philips Lighting Poland S.A. oraz zwiedzić: Muzeum Stanisława Staszica, Muzeum Okręgowe w Pile oraz Muzeum Trofeów Myśliwskich w Śmiłowie. Integracji wszystkich gości i stworzeniu przyjemnej atmosfery zjazdu służyło spotkanie przy ognisku w Geovicie oraz wyjście uczniów do kina Helios. Podczas uroczystego podsumowania Sympozjum wręczono atrakcyjne nagrody najlepszym uczestnikom konkursu a pozostałym uczniom zestawy upominkowe.