Będzie hala sportowa przy LO

Data: 30-09-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Będzie hala sportowa przy LO

Zarząd Powiatu w Pile na posiedzeniu w dn. 30 września br. podjął decyzję o ogłoszeniu konkursu na opracowanie koncepcji budowy hali widowiskowo-sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile.

Jest to decyzja długo oczekiwana przez mieszkańców Piły, a zwłaszcza uczniów i absolwentów  obchodzącej właśnie jubileusz 70-lecia szkoły.

- Zależy nam na wyłonieniu najlepszej koncepcji, najbardziej odpowiadającej charakterowi tej placówki. Chcemy jednak, aby nie była to jedynie sala gimnastyczna ale hala widowiskowo-sportowa, która będzie mogła być wykorzystywana nie tylko podczas zajęć z wychowania fizycznego ale również do organizacji średniej wielkości imprez sportowych i rekreacyjnych – mówi wicestarosta pilski Stefan Piechocki.

Zarząd planuje ogłoszenie konkursu jeszcze w październiku bieżącego roku, tak aby na początku przyszłego, rozpocząć prace nad dokumentacją techniczną co w konsekwencji umożliwi ogłoszenie przetargu na wykonawcę inwestycji.

Agnieszka Matusiak

Zdjęcie: www.lo.pila.pl