O nowych inwestycjach drogowych

Data: 30-09-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

O nowych inwestycjach drogowych

Na posiedzeniu w dniu 30 września br. Zarząd Powiatu w Pile, podjął decyzję o remoncie ul. Złotowskiej w Łobżenicy i budowie nowego chodnika w Szydłowie.

Zarząd zadecydował o wprowadzeniu do wykazu zadań inwestycyjnych na  bieżący rok remontu ulicy Złotowskiej w Łobżenicy. Wartość inwestycji wynosi 482 tys. zł. W ramach inwestycji przewiduje się budowę krawężników, frezowanie nawierzchni bitumicznej, wykonanie warstwy wyrównawczej i ścieralnej jezdni a także regulację wypustów studzienek deszczowych. Ponadto Zarząd wprowadził do wykazu tegorocznych zadań, budowę chodnika przy drodze powiatowej w Szydłowie. Chodnik ma połączyć istniejące przejście dla pieszych z chodnikiem przy zatoce autobusowej. Jego długość to ok. 90 mb. Wartość inwestycji wyniesie 23 tys. zł. Środki na obydwa te zadania inwestycyjne pochodzą z oszczędności powstałych po rozstrzygniętych przetargach oraz z rezerwy budżetowej.

Zarząd zadecydował także o przedłożeniu pod obrady sesji Rady Powiatu projektu uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nieodpłatne nabycie w formie darowizny na rzecz Powiatu Pilskiego nieruchomości gminy Kaczory położonych w miejscowościach Kaczory, Krzewina i Równopole. Nieruchomości te przeznaczone są pod poszerzenie pasa drogowego znajdujących się tam dróg powiatowych.

Agnieszka Matusiak