23 września obradował Zarząd Powiatu w Pile

Data: 23-09-2015    Drukuj     UdostÄ™pnij     UdostÄ™pnij

23 września obradował Zarząd Powiatu w Pile

ZarzÄ…d podjÄ…Å‚ uchwaÅ‚Ä™ w sprawie przeniesienia Å›rodków w kwocie 7.630zÅ‚ na zakup leków, wyrobów medycznych i produktów biobójczych w Domu Pomocy SpoÅ‚ecznej w Pile, z uwagi na wiÄ™kszÄ… liczbÄ™ mieszkaÅ„ców, którzy wymagajÄ… wiÄ™kszej iloÅ›ci leków i wzrost ich cen. Obecnie w DPS w Pile na 70 mieszkaÅ„ców 63 osoby wymagajÄ… opieki dÅ‚ugoterminowej. ZarzÄ…d zaopiniowaÅ‚ także odpowiedź na zapytanie radnego zgÅ‚oszone na XI Sesji Rady Powiatu w Pile dotyczÄ…ce aktualnej sytuacji prawnej podziaÅ‚u nieruchomoÅ›ci przy ul. 11 Listopada, w której funkcjonuje DPS i NSZZ „Solidarność oraz rozdziaÅ‚u ciepÅ‚a na dwa niezależne obwody. OdpowiadajÄ…c na zapytanie ZarzÄ…d wyjaÅ›niÅ‚, iż 5 listopada br. odbÄ™dzie siÄ™ posiedzenie SÄ…du Rejonowego w Pile w sprawie zniesienia wspóÅ‚wÅ‚asnoÅ›ci i do czasu zakoÅ„czenia sprawy w sÄ…dzie nie jest możliwe wykonywanie jakichkolwiek inwestycji, w tym rozdziaÅ‚ obiegu ciepÅ‚a.
ZarzÄ…d pozytywnie zaopiniowaÅ‚ wniosek dyrektora Domu Pomocy SpoÅ‚ecznej w Rzadkowie o przeznaczeniu 820zÅ‚ zebranych podczas meczu charytatywnego Powiat-Miasto na pokrycie kosztów przejazdu mieszkaÅ„ców domu na turnus rehabilitacyjny, który odbÄ™dzie siÄ™ w dniach od 3 do 16 listopada w Ustroniu Morskim.
ZarzÄ…d zadecydowaÅ‚ też o przeznaczeniu Å›rodków uzyskanych z darowizn pieniężnych w Domu Pomocy SpoÅ‚ecznej w DÄ™bnie w wysokoÅ›ci 2.676zÅ‚ za wyroby z terapii zajÄ™ciowej wykonane przez mieszkaÅ„ców na zakup nowych materiaÅ‚ów do zajęć terapeutycznych.
Ponadto ZarzÄ…d Powiatu zaakceptowaÅ‚ wniosek o zwiÄ™kszenie planu dotacji celowej przyznanej przez Ministra Finansów w wysokoÅ›ci 9.838zÅ‚ na rzecz Komendy Powiatowej PaÅ„stwowej Straży Pożarnej na wzrost uposażenia zasadniczego z tytuÅ‚u wysÅ‚ugi lat funkcjonariuszom komendy.
ZarzÄ…d wyraziÅ‚ zgodÄ™ na zwiÄ™kszenie planu wydatków na wynagrodzenia i pochodne o 2.746zÅ‚ dla ZespoÅ‚u SzkóÅ‚ Ekonomicznych w Pile dla nauczycieli prowadzÄ…cych nauczanie indywidualne uczniów w klasie maturalnej. Zrealizowano to w ramach przeniesieÅ„ zaoszczÄ™dzonych Å›rodków.
ZarzÄ…d odrzuciÅ‚ proÅ›bÄ™ PKP w sprawie przejÄ™cia na mienie Powiatu torowiska Wyrzyskiej Kolejki Powiatowej na odcinku Jeziorki Kosztowskie – AuguÅ›cin. Po dokonaniu przeglÄ…du torowiska okazaÅ‚o siÄ™ bowiem, iż znajduje siÄ™ ono w bardzo zÅ‚ym stanie technicznym (brak dużych fragmentów torów, podkÅ‚adów, obfite zakrzaczenia, duża ilość zdewastowanych urzÄ…dzeÅ„ inżynieryjnych). ZarzÄ…d na dziÅ› nie widzi możliwoÅ›ci sfinansowania wielomilionowej modernizacji z wÅ‚asnego budżetu bez udziaÅ‚u Å›rodków zewnÄ™trznych.
Ponadto ZarzÄ…d podjÄ…Å‚ uchwaÅ‚Ä™ o wykupie gruntów od gminy PiÅ‚a, w przebiegu drogi powiatowej Na Leszkowie w celu jej przebudowy oraz podjÄ…Å‚ decyzjÄ™ o zakupie 250 sztuk sadzonek drzew do nasadzeÅ„ przy drogach powiatowych.
ZarzÄ…d zadecydowaÅ‚ też, iż zaproponuje Radzie Powiatu w Pile wicestarostÄ™ Stefana Piechockiego jako kandydata do Powiatowej SpoÅ‚ecznej Rady do Spraw Osób NiepeÅ‚nosprawnych.

Agnieszka Matusiak

Zapisz siÄ™ na newsletter