Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie działalności gospodarczej

Data: 22-09-2015    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie działalności gospodarczej

Powiatowy Urząd Pracy w Pile ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych od 30 roku życia w ramach projektu „Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych i poszukujących pracy w powiecie pilskim (I)" realizowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt jest realizowany na podstawie uchwały nr XI.82.2015 Rady Powiatu w Pile z dnia 27 sierpnia br.

Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 20.000 zł. Termin składania wniosków - do 02.10.2015r.
PUP informuje, iż rozpatrywane będą wnioski kompletne i prawidłowo sporządzone. Warunkiem przyznania dofinansowania w ramach projektu jest spełnianie przez wnioskodawcę jednego z poniższych kryteriów:

• osoby długotrwale bezrobotnej,
  • kobiety,
  • osoby niepełnosprawnej,
  • w wieku 50 lat i więcej,
  • o niskich kwalifikacjach (za osoby o niskich kwalifikacjach uważa się osoby, które zakończyły edukację na poziomie: szkoły podstawowej, gimnazjum, liceum ogólnokształcącego, liceum profilowanego, technikum, technikum uzupełniającego, zasadniczej szkoły zawodowej).

Ponadto:

• dla których wsparcie wynika z ustalonego profilu pomocy i Indywidualnego Planu Działania,
  • udostępnią dane teleadresowe oraz pozwalające na identyfikację ze względu na płeć, status na rynku pracy, wiek, wykształcenie i sytuację gospodarstwa domowego.

Wnioski będą rozpatrywane według kolejności ich złożenia, do wyczerpania limitu środków, który przeznaczony jest na wsparcie 48 osób bezrobotnych.

Wnioski oraz kryteria dostępne są w Powiatowym Urzędzie Pracy (punkt informacyjny oraz pok. 18) i na stronie internetowej www.pila.praca.gov.pl.

Źródło: www.pila.praca.gov.pl